بازدید از آبشار بدو هرمزگان

ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

آبشار بدو هرمزگان

از زیبایی‌های کشورمان ایران هرچقدر بگوییم و بشنویم، باز هم کم است. ایران، بهشتی به روی زمین است که بسیاری از مکان‌های زیبایش ناشناخته مانده‌اند. شناساندن این مکان‌ها و آشنایی با طبیعت‌های زیبای کشورمان به دست خودمان می‌تواند میسر گردد. همه ما عادت داریم بارها و بارها به مکان‌های تکراری که قبلا چندین بار به آن‌ها سفر کرده‌ایم، برویم و سرانجام آن‌قدر برایمان تکراری می‌شوند که دلمان را می‌زنند. بهتر است، از این پس این عادت همیشگی را کنار گذاشته و خود را آماده سفرهای مهیج، جذاب و به یاد ماندنی کنیم. برای مسافرت رفتن نباید کمبود وقت یا بی حوصلگی را بهانه کرد. اتفاقا، وقت برای بهانه درست کردن و بی حوصلگی زیاد است، اما برای مسافرت رفتن غنیمت به شمار می‌رود. از هر فرصتی که برایمان پیش می‌آید، بایستی با سفر کردن نهایت استفاده را از آن کرده و از تک تک لحظاتمان حتی برای ساعاتی یا چند روزی لذت ببریم. همان‌طور که شاعر بزرگوار سعدی می‌فرماید، بسیار سفر باید، تا پخته شود خامی.

سفر به استان هرمزگان

بازدید از آبشار بدو هرمزگان

آبشار بدو هرمزگان

هر سفر، تجربه خاص شیرین خود را دارد و چیزهای زیادی به ما یاد می‌دهد. حتما لازم نیست برای مسافرت کردن به مکان‌های دور دنیا فکر کنیم. در همین حوالی و اطرافمان مکان‌های جذاب و فوق‌العاده‌ای وجود دارند که حتی نامشان را هم نمی‌دانیم. اگر به آشنایی با جاذبه‌ها و طبیعت‌های زیبای کشورمان علاقه‌مند هستید، مطالب ما را دنبال کرده و در وقت‌های آزادتان برای سفر به یکی از این مکان‌ها برنامه ریزی کنید. مطمئن باشید، از این کار لذت خواهید برد.

هرمزگان، یکی از زیباترین استان‌های کشورمان است و دارای جاذبه‌های طبیعی و تاریخی فراوان می‌باشد. بندر لنگه، از بنادر مهم و زیبای هرمزگان و عروس خلیج فارس، تعداد کثیری از این جاذبه‌های زیبا را دربر گرفته است. اگر قصد سفر به هرمزگان را دارید، به سمت بندر لنگه حرکت کنید تا تجربه‌های جذاب طبیعت‌گردی نصیبتان گردند. یکی از جاذبه‌های طبیعی بندر لنگه که میان گردشگران محبوب است، آبشار بِدو (Bedoo) می‌باشد. این آبشار پلکانی زیبا، همه بازدید کننده‌ها را مسحور می‌کند.

آشنایی با آبشار بدو

بازدید از آبشار بدو هرمزگان

آبشار بدو هرمزگان

معمولا کسانی که به استان هرمزگان سفر می‌کنند، تنها جاذبه این استان را دریای خلیج فارس می‌دانند یا اکثرا برای گشت و گذار در مراکز خرید هرمزگان به این استان سفر می‌کنند. در حالی‌که، جاذبه‌های زیبا و طبیعی هرمزگان بسیار خاص و منحصربه فرد هستند و قطعا ارزش دیدن دارند. آبشار پلکانی بِدو، یکی از این جاذبه‌ها است. برای رفتن به این آبشار باید از بندرعباس به سمت بندر لنگه حرکت کنید و سپس به سمت روستای لِمَزان بروید. پس از رسیدن به روستا، حدودا ۴ کیلومتر مسیر خاکی طی خواهید کرد تا به آبشار بدو برسید.

نام این آبشار، از کوه بدو که در کنار آبشار قرار دارد، برگرفته شده است. آب آبشار نیز از همین کوه سرچشمه می‌گیرد. شکل پلکانی این آبشار بسیار جالب توجه بوده و کاملا به طور طبیعی شکل گرفته‌ است. به همین سبب، آبشار بدو را آبشار پلکانی نیز می‌نامند. در فصول گرم، آب آبشار شدت چندانی ندارد. اما اگر در فصول پر باران به بازدید از آبشار بروید، با منظره زیبایی از سرازیر شدن آب آبشار از کوه بدو به سمت زمین روبرو خواهید شد. آب آبشار در این مواقع به قدری پر قدرت است که با اصابت به بستر زمین برخورد می‌کند و قطراتش را در هوا پخش می‌کند. ایستادن در کنار این آبشار، آن هم در محیطی سرسبز و زیبا حس نشاط و سرزندگی دارد. لذت بردن از آب و هوای گرم تنها در کنار آبشار بدو می‌تواند تجربه ‌گردد. گردشگران بسیاری مسافت‌های طولانی را برای بازدید از این آبشار طی می‌کنند و در کنار آن همراه خانواده به استراحت و تفریح می‌پردازند.

گونه‌های جانوری اطراف آبشار بدو

بازدید از آبشار بدو هرمزگان

آبشار بدو هرمزگان

حیوانات گوناگونی در اطراف آبشار بدو زیست می‌کنند. اگر علاقه مند به دیدن این حیوانات هستید، در صورت خوش شانس بودن آهوی جبیر یا تیهوا را در بازدید از آبشار مشاهده خواهید کرد که در طبیعت زیبای بدو مشغول چرا است. همچنین، انواع گوناگونی از پرندگان در این منطقه زندگی می‌کنند که صدایشان در منطقه می‌پیچد و هر لحظه به گوشتان خواهد رسید. تماشای این پرندگان به دلیل پوشش گیاهی وسیع منطقه چندان امکان‌پذیر نخواهد بود.

در بازدید از آبشار بدو، پیشنهاد می‌کنیم به جاذبه‌های دیگر اطراف نیز سر بزنید. کوه‌های نمکی از جاذبه‌های گردشگری معروف استان هرمزگان هستند و گنبد نمکی لمزان یکی از آن‌ها است و نزدیکی آبشار بدو قرار دارد. همچنین، اواخر پاییز تا اواسط فروردین ماه، بهترین زمان بازدید از آبشار بدو می‌باشد. زیرا که، آب و هوای منطقه در این زمان در بهترین حالت ممکن است.

مطالب مرتبط: چشمه چاه احمد هرمزگان، قلعه فین هرمزگان

حتما بخوانید: طرز تهیه سوراغ هرمزگانی، طرز تهیه ماهی شور هرمزگانعبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران