آبشار تزرج استان هرمزگان

ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

آبشار تزرج

آبشار تزرج یکی از زیباترین جاذبه‌های استان هرمزگان است که هرساله گردشگران زیادی را به‌سوی خود جذب می‌کند. این آبشار در میان نخلستان‌ها و کوهستان روستای تزرج در ۲۵ کیلومتری جنوب غربی شهرستان حاجی‌آباد، منطقه‌ای زیبا، سرسبز، خوش آب‌وهوا واقع‌شده و چشم هر بیننده‌ای را مسحور می‌کند.

حاجی‌آباد واقع در استان هرمزگان و در نزدیکی استان کرمان است و به همین دلیل نسبت به دیگر شهرهای استان هرمزگان آب‌و‌هوای خنک‌تری دارد. تابستان‌های این شهر بسیار گرم و زمستان‌های آن بسیار سرد است. حاجی‌آباد از شهرهای تاریخی است که بعضی از آثار تاریخی‌اش از دوره ایلخانان به یادگار مانده‌ است. سفر به شهر حاجی‌آباد و آشنایی بافرهنگ و رسوم مردم این دیار خالی از لطف نیست.

آشنایی با آبشار تزرج

آبشار تزرج نیز با چشم‌اندازهای زیبا، درختان برافراشته خرما و طبیعت بکر، نوازشگر روح و جان مسافرانی است که از گرمای طاقت‌فرسا به این مکان پناه می‌برند و لحظاتی را در کنار طبیعت زیبای آن می‌گذرانند. آبشار تزرج که با  ۴۰متر ارتفاع بزرگ‌ترین آبشار استان هرمزگان است که در سال‌های اخیر به برخی امکانات رفاهی و گردشگری تجهیز شده است. برای آسایش طبیعت گردان و مسافران، سرویس‌های بهداشتی، پارکینگ و سکو برای استراحت ساخته‌شده و همچنین لوله‌کشی برای روشویی و نظافت محیط اطراف آبشار نیز اقدام شده است.

اهمیت گردشگری

به دلیل اینکه این مکان از نظر گردشگری اهمیت فراوانی دارد، مسئولین در نظر دارند تا امکانات رفاهی مانند استراحتگاه‌ها را به‌صورت خانه‌های ویلایی درست کنند تا مسافران از لحاظ اقامت خیالشان راحت باشد. آبشار تزرج در فاصله ۱۶۰ کیلومتری بندرعباس قرارگرفته و آب این آبشار از ارتفاعات ۵۰ متری پیرامون روستای تزرج به میان نخلستان سرازیر می‌شود و درختان سرسبز را سیراب می‌کند. روستای تزرج با باغات مرکبات و نخلستان دارای هوای لطیف و مساعدی برای سفر در پاییز و زمستان است. درواقع، روستای تزرج به‌عنوان زیباترین روستای گردشگری شهرستان حاجی‌آباد در هرمزگان شناخته‌شده است.

آبشار تزرج که از ارتفاعات پیرامون روستا سرازیر می‌شود، یکی از زیباترین آبشارهای مناطق جنوبی ایران است و جذابیت خاصی به این روستای گرم جنوبی بخشیده است. چون این آبشار در یک کیلومتری شمال غرب روستا واقع‌شده، اطراف آن از نخل و گیاهان طبیعی پوشیده شده است.

مسیر دسترسی

آبشار تزرج استان هرمزگان

آبشار تزرج

در ۱۷ کیلومتری جنوب حاجی‌آباد به سمت بندرعباس، جاده‌ای فرعی جدا می‌شود که پس از طی حدود ۱۰ کیلومتر در جوار رودخانه حاجی‌آباد و ادامه مسیر از دوراهی تزرج به سمت راست به مسافت یازده کیلومتر به روستای تزرج خواهد رسید. این مسیر از روستای معدنوییه به مکانی زیبا با نخلستان‌هایی انبوه و مردمانی خونگرم می‌رسد که پلکانی سبزرنگ شمارا به بالای آبشار هدایت می‌کند. در کنار آبشار نیز آثاری از آسیاب‌های آبی خواهید دید که برای تهیه آرد مورداستفاده قرار می‌گرفته است. منطقه حاجی‌آباد طبیعتی زیبا و دل‌نشین دارد.

در روز‌های گرم تابستان میانگین دمای هوا در استان هرمزگان به بیش از ۴۰ درجه سانتی‌گراد و رطوبت هوا به بالای ۹۰ درصد می‌رسد که آبشار تزرج حاجی‌آباد میزبان مسافرانی است که از گرما فرار می‌کنند.

مطالب مرتبط: غار خرسین هرمزگان، آبشار بدو هرمزگان، چشمه چاه احمد هرمزگانعبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران