شهرستان سردشت
  • آبشار شلماش سردشت
  • آبشار شلماش سردشت
  • آبشار شلماش سردشت
  • آبشار شلماش سردشت
  • آبشار شلماش سردشت
  • آبشار شلماش سردشت
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

آبشار شلماش از مهم ترین آبشارهایی است که در سطح استان آذربایجان غربی جاری است و مورد توجه و استفاده گردشگران می باشد. بلندای این آبشار زیبا در حدود ۵۰ متر می باشد و در ۱۵ کیلومتری جنوب شهرستان سردشت قرار گرفته است.

آبشار شلماش با دره‌ ای سرسبز در کنار جنگل‌های پراکنده، در نزدیکی شهر سردشت واقع شده و از شاخه‌ های رودخانه زاب کوچک محسوب می‌شود. این آبشار که در واقع از سه آبشار تشکیل شده هم اکنون به صورت منطقه‌ ای تفریحی درآمده که همه ساله به خصوص در فصل گرما هزاران نفر از مناطق مختلف و به خصوص از شهرهای کردنشین برای دیدن آن عازم سردشت می‌شوند. سه آبشار به ترتیب و پشت سر هم قرار گرفته‌ اند که اولین آن ها در نزدیکی محل توقف و پارکینگ قرار گرفته‌ است. برای دیدن دو آبشار بعدی باید مسافتی نسبتا زیاد را پایین رفته و وارد دره‌ای عمیق شوید. در حال حاضر با احداث پله و حصارهایی بالا و پایین رفتن از دره راحت تر و کم خطر تر شده‌ است.

در فصل بهار این آبشار پر آب ترین روزهای خود را می‌گذراند. آب و هوای منطقه تا اواسط اردیبهشت هم سرد است ولی از اول خرداد ماه به بعد تا اواسط پاییز می‌تواند موقع مناسبی برای سفر به این منطقه باشد.

برای رسیدن به آبشار شلماش، از سردشت در یک جاده کوهستانی زیبا به سمت روستای مراغان و روستای شلماش راهی می شویم که قبل از رسیدن به روستای شلماش، محوطه تفرجگاهی آبشار کاملا مشخص است. مسیر سردشت به آبشار شلماش مسیر زیبا و پر درختی است. جاده مذکور آسفالت و مناسب بوده و تا آبشار مدت ۲۰ دقیقه می‌باشد.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


منبع

1- راهنمای مصور ایرانگردی، موسسه کتاب سرای اعلمی، حمید اعلمی، بهار 1391.

2- درگاه اینترنتی همشهری آنلاین

اطلاعات این مکان
آدرس
جاده روستای شلماش، نرسیده به روستا

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران

  • پيمان در ۲۱ آبان ۱۳۹۶

    واقعا عجب جایی هست زیبا ترین ابشاری که تا حالا دیدم واقعا قشنگه مردمان مهمان نواز من جاهای دیگشم رفتم خیلی خوش گذشت خیلی شهر قشنگیه