آبشار لت مال تهران

  • آبشار لت مال تهران
  • آبشار لت مال تهران
  • آبشار لت مال تهران
  • آبشار لت مال تهران
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

آبشار لت مال یکی از آبشارهای نزدیک به تهران است که در غربی ترین نقطه این شهر و شمال وردآورد در اتوبان تهران به کرج قرار دارد.

لت به معنی سنگ و مال یعنی مالیده شدن و مالش. از همین رو نام این آبشار لت مال نهاده شده که تمثیلی از مالیده شدن آب روی سنگ و سنگ ها می باشد.

آبشارها و رودخانه هایی که در این منطقه قرار دارند اغلب از نوع فصلی بوده و از اواسط پاییز تا آخر بهار پر آب می باشند.

تا رسیدن به آبشار لت مال ۲ آبشار کوچک نیز وجود دارد که دیدن آن ها خالی از لطف نمی باشد. بعد از ورود به دره و کمی پیاده روی اولین آبشار را می بینید که ۵ متر ارتفاع دارد. با ادامه راه در دره به آبشار دوم خواهید رسید که آن نیز ارتفاع کمی دارد. با کمی پیاده روی به آبشار اصلی یا لت مال می رسید. این آبشار با ارتفاع حدود ۳۵ متر به صورت پله مانند به پایین می ریزد. پیاده روی کل مسیر در حدود ۱ ساعت زمان می برد.

برای دسترسی به این منطقه لازم است از اتوبان تهران به کرج به سمت شمال شهرک دانشگاه شریف رفته و در جاده کوهستانی روستای وردیج یا واریش قرار بگیرید و به سمت آبشار حرکت کنید. پس از طی ۱۰ کیلومتر در این جاده زیبا، بکر و کوهستانی طبیعتی متفاوت و زیبا را می بینید که نزدیکی به تهران را از یاد می برید. در مسیر به سمت روستا یک رستوران سنتی قرار دارد که پذیرای گردشگران بوده و می توانید از آن بهره ببرید.

لازم به ذکر است کمی آن طرف تر از این آبشار، روستای آدمک های سنگی (وردیج) قرار دارد که می توانید در یک روز از هر دو جاذبه دیدن فرمایید.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


منبع

1- تارنمای گردشگری سیری در ایران

2- تارنمای گردشگری همگردی

3- وبلاگ سولقان

اطلاعات این مکان
آدرس
اتوبان تهران به کرج، شمال شهرک دانشگاه شریف، روستای واریش یا وردیج
نوع
آبشار فصلی
بهترین زمان بازدید
اواخر پاییز تا اواخر بهار

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران