آبشار گیسو(نراق)

  • آبشار گیسو(نراق)
  • آبشار گیسو(نراق)
  • آبشار گیسو(نراق)
  • آبشار گیسو(نراق)
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

آبشار گیسو در شهر کوچک نراق حد فاصل قم و دلیجان و در انتهای دره ای به نام آبشتا قرار دارد.

آبشار گیسو

آبشار گیسو یکی از جاذبه‌های طبیعی و زیبای شهر نراق است . این آبشار، در انتهای دره‌ای به نام آبشتا واقع شده است. شیب منفی ارتفاعات این دره، امکان صخره‌نوردی را برای ورزشکاران فراهم می‌کند. گفتنی است در صورت تجهیز امکانات لازم در این منطقه، می‌توان به تبدیل آن به یکی از کانون‌های فعال جذب گردشگر امیدوار بود. آبشار گیسو از جانب شمال‌غربی ۵ کیلومتر تا نراق فاصله دارد. به بیان دقیق‌تر، این آبشار در امتداد کوهی به نام ال واقع شده است. میزان آب آبشار گیسو به صورت فصلی تغییر می‌کند. در ابتدای بهار آب آن بسیار زیاد بوده و تابستان‌ها کاملاٌ خشک می‌شود.

شهر نراق

نراق شهر کوچکی است که در حد فاصل استان قم و شهرستان‌های دلیجان و کاشان خودنمایی می‌کند. این شهر، دارای پیشینه تاریخی بسیاری بوده و زمان شکل‌گیری آن به دوران قبل از اسلام برمی‌گردد. از آن جایی که نراق از سه جانب به وسیله رشته کوه‌ها احاطه شده، آب و هوای آن کوهستانی و سرد است. این شهر، از جانب شمال به کوهی به نام ال، از سمت مغرب به شهرستان دلیجان، از طرف جنوب به روستای سینقان و سرانجام از جانب مشرق به مشهد اردهال منتهی می‌شود. همچنین، آثار و جاذبه‌های تاریخی فراوانی نیز در این شهر هر ساله میزبان گردشگران بوده و آن‌ها را به سوی خود می‌خوانند. آب‌ انبار حاج مهدی نراقی، مسجد ۷۰۰ ساله امام حسن، خانه تاریخی فاضلین نراقی و بی‌شمار آثار دیگر که نراق مفتخر به وجود آن‌هاست.

دلیل نام گذاری آبشار گیسو

چشم‌انداز فوق‌العاده این آبشار واقعاٌ زیباست و مانند آن در شهر نراق به چشم نمی‌خورد. شاید از خود بپرسید که چرا نام زیبای گیسو را برای این آبشار انتخاب کرده‌اند. ، دلیل آن وجود گیاهی به نام پرسیوشان در نزدیکی این آبشار بوده که تداعی‌گر گیسوان بلند سیاوش است. مردم نراق و دلیجان در فصل بهار و تابستان برای تفریح و استفاده از طبیعت بکر و زیبای این منطقه، از این آبشار دیدن می‌کنند. در واقع، این مکان یکی از بهترین گزینه‌ها برای گذراندن ساعاتی خوش در کنار افراد خانواده و دوستان می‌باشد.

این آبشار ها هم واقعا دیدن داره :

آبشار مارگون

آبشار خزه ای کبودال   

آبشار خور

 

 عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران