آبشار چاران در جاده چالوس

  • آبشار چاران در جاده چالوس
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

چاران روستایی در نزدیکی سد امیر کبیر است. در ابتدای مسیر روستای خور و در کنار روستای جی، آبشاری به نام آبشار چاران در نزدیکی روستایی به همین نام واقع گشته است. دره فرعی چاران به موازات دره خور قرار گرفته و از یک رودخانه پر آب و آبشاری زیبا برخوردار است. روستای چاران یک روستای کوهستانی با آب و هوای معتدل است.این روستا جز دهستان ارنگه شهرستان کرج در ۲۷ کیلومتری شمال خاور کرج و ۸ کیلومتری خاوری راه کرج به چالوس واقع است. ابتدای جاده کرج چالوس جاده فرعی به طول ۸ کیلومتر در مسیر خور غرب و ارتفاعات چشمه‌ شاهی و پهنه‌ سار، دره فرعی چاران به موازات دره خور و در قسمت جنوبی آن قرار دارد. مسیر رسیدن به آبشار، پوشیده از باغات و مزارع است. آبشار چاران ارتفاعی حدود ۱۰ متر دارد. از روستای چاران تا محل آبشار، سرسبز است و با حداکثر یک ساعت پیاده‌روی می‌توان به آن رسید. پوشش سبز پلکان های این آبشار بسیار زیباست که به تایید بسیاری از طبیعت‌گردان حرفه‌ ای یکی از زیباترین آبشارهای ایران است.

از روستای چاران تا محل آبشار مملو از سرسبزی و گلهای رنگارنگ است که می‌توانید با حداکثر یک ساعت پیاده‌ روی تمامی آنها را دیده و لذت ببرید.

 

 

 

 

 عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


اطلاعات این مکان
آدرس
جاده کرج به چالوس، روستای ارنگه، روستای چاران
نوع
آبشار طبیعی

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران

  • zahra در ۲۸ مرداد ۱۳۹۶

    با سلام
    دوستانی که قصد دیدن و لذت بردن از این آبشار را دارند خواستم تجربه خودم رو درباره این روستا با شما در میان بذارم که راحت تر بتونید تصمیم بگیرید .
    ما براساس آنچه که در اینترنت جستجو کردیم در مسیر جاده چالوس تصمیم گرفتیم که از این آبشار دیدن کنیم .برنامه ریزی انجام شد و ما تا ورودی روستای چاران رفتیم که از ورود ما به این روستا ممانعت شد به دلیل انحصاری شدن روستا که به عنوان یک معظل بزرگ در گوشه گوشه این کشوربا آن مواجه هستید .ما با تماس با مرکز ۱۱۰ اعلام کردیم که قصد ورود به این روستا را داریم.بعد از ورود به روستا با برخورد بسیار توهین آمیز و نابه هنجاری از سوی تک تک اعضای این روستای به ظاهر متمدن مواجه شدیم که اصلا برایمان قابل درک نبود که واقعا چرا ؟ ما فقط از آنها راهنمایی خواستیم که مسیر دسترسی به آبشار را به ما نشان دهند ! ما قصد عبور از روستا را داشتیم نه ماندن در آن ولی تحت هیچ شرایطی نپذیرفتند که کمکی به ما بکنند و با الفاظ رکیک و تهمت زدن به ما و راه انداختن جو نامناسب باعث شدند که ما از دین آبشارمنصرف شویم و برگردیم. ما به ادامه کار پرداختیم و جای دیگری را برای دیدن و لذت بردن از طبیعت انتخاب کردیم . ولی این سوال که خیلی ذهن مرا درگیر کرده این است ؟ ما در کشوری زندگی میکنیم که ادعای مهمان نوازی و اخلاق و دین مداری داریم .آیا دین شما به شما اجازه میدهد به راحتی افراد را دزد و جانی خطاب کنید و در جواب سلام ایشان الفاظ نامناسب ورکیک به کاربرید وافتخارکنید به برخورد نامناسبتان و جالبتر این که مادران و پدران و ریش سفیدان این روستا بسیار برخوردی بدتری از جوانان داشتند .درکل اینکه اگر قصد دارید مزرعه ای به سان مزرعه حیوانات جرج ارول ببینید به این روستا سفر کنید که مصداق بارز تک تک شحصیت های کتاب را درآن خواهید دید .فقط تاسف میخورم از نسل های بعدی که از این مردمان تربیت خواهند شد و به جامعه تزریق می شوند.

    شاد باشید .