شهرستان کلات
  • آب گرم کلات
  • آب گرم کلات
  • آب گرم کلات
  • آب گرم کلات
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

آب گرم کلات این آبشار در روستای آبگرم در ۷۵ کیلومتری شهرستان کلات قرار دارد .دمای آب آن بین ۳۰ تا ۳۵ درجه می باشد.

آب گرم کلات

آبشار آبگرم، این آبشار در مجاورت روستای آبگرم در ۷۵ کیلومتری شهرستان کلات است. برای رسیدن به آبشار، پس از عبور از روستای آبگرم، در مسیری که امکان تردد وسایل نقلیه سبک وجود ندارد، پس از طی کردن راهی حدود نیم ساعت به آبشار زیبای آبگرم خواهید رسید. نام این آبشار از روستای ابگرم که دارای چشمه‌های آبگرم زیاد هست، گرفته شده‌است.

جاذبه های طبیعی مشهد

طبیعت مشهد در کنار بعد زیارتی مذهبی آن جذابیت ها ی خاص خودش را دارد. از مزارع زعفران و پنبه گرفته تا آبشارها و دریاچه های کوچک و بزرگ ،همه و همه توانسته اند موقعیت مناسبی را برای گردشگران تور مشهد فراهم بیاورند و تجربه ای عالی از سفر را در اختیار این عزیزان قرار دهند.در این میان آبشار آبگرم کلاتیکی از محبوب ترین چشمه های آبگرم بین اهالی محلی مشهد و همچنین مسافرین تور مشهد محسوب می شود.

این آبشار که در ۷۵ کیلومتری شهرستان کلات از توابع مشهد واقع شده طبیعتی فوق العاده دارد و از این گذشته با بهره مندی به چشمه های متعدد آب گرم توانسته از جذابیت های دیدنی منطقه به شمار بیاید. آب این آبشار از چشمه ی آبگرمی که در بالادست آبشار در جریان است تامین می شود. دمای ۳۰ تا ۳۵ درجه ای آب و حوضچه ای که در امتداد آن قرار گرفته امکان آبتنی را برای توریست ها و مسافرین تورهای مشهد ممکن می سازد

راه رسیدن از روستا به آبشار آب گرم

مسافت روستا تا آبشار حدود ۶ کیلومتر است . قبل از رسیدن به آبشار یک کاروانسرای قدیمی از دوران شاه عباس صفوی دیده می شد. البته اکنون محل نگهداری گوسفندان شده. قبلا راه ابریشم از این منطقه می گذشته و مسافران زیادی در این محل استراحت می کردند.

موقعیت جغرافیایی آب گرم کلات

این اب گرم در موقعیت جغرافیایی E600348 N363009 در استان خراسان رضوی قرار دارد.

دیگر دیدنی های مشهد مقدس :

پارک ملی چهل بازه مشهد    باغ ملی مشهد   روستای اندرخ / روستایی در جاده کلاتعبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


اطلاعات این مکان
آدرس
در 75 کیلومتری کلات

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران