آدرس دقیق هفت حوض مشهد

  • آدرس دقیق هفت حوض مشهد
  • آدرس دقیق هفت حوض مشهد
  • آدرس دقیق هفت حوض مشهد
  • آدرس دقیق هفت حوض مشهد
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

هفت حوض

پارک هفت حوض مشهد در فاصله هفت کیلومتری جنوب شرقی مشهد میان کوه های خلج در این شهر واقع شده است. وسعت منطقه هفت حوض مشهد حدود ۵۷۰ هکتار می باشد.

چگونگی شکل گیری هفت حوض

هفت حوض به عنوان یکی از زیباترین پدیده های طبیعی و دیدنی های مشهد در میان کوه های خلج قرار گرفته و منطقه ای است با صخره ها ، سنگ های صاف و صیقلی ، ۷ حوضچه طبیعی زیبا و طبیعتی جذاب که در فصل بهار با وجود گل های زیبای شقایق بر جذابیت ان افزوده می گردد . بعضی از هفت حوضچه ای که در این منطقه در امتداد هم در مسیری ۱۶۹۰ متری قرار دارند ، به اندازه یک استخر کوچک هستند . آب از حوضچه اول به حوضچه بعدی و بعدی می ریزد تا به حوضچه آخر برسد آب بعد از عبور از این هفت حوضچه به حوضی بزرگتر می ریزد و رودخانه مسیرش را ادامه می دهد . این پدیده طبیعی حوض ها یا دولین ها ، بر اثر فرسایش شیمیایی توسط باران های اسیدی در بستر یکی از سرشاخه های رودخانه طرق در ارتفاعات رو به جنوب بینالود شگل گرفته است .

کوه های خلج

کوه های خلج درنزدیکی شهر مشهد و در جنوب شهر قرار دارند. روستای مغان، غار مغان و بوستان طبیعی هفت حوض در این منطقه قرار دارد.

آدرس دقیق هفت حوض مشهد

ابتدا باید سفری به کوه های خلج داشته باشید ( کوه های خلج در جاده خلج در جنوب شرقی شهر مشهد قرار دارد)

وقتی وارد شهرک سیدی و جاده خلج شدید ، بعد از طی کردن حدود ۳ کیلومتر از جاده ، به دوراهی خواهید رسید باید جاده اتوبان و آسفالت سمت چپ رو ادامه دهید تا به ورودی بوستان برسید و بعد در این میدان باید اتومبیل تان را پارک کنید ، حدود ۲ کیلومتر از مسیر را پیاده طی کنید تا به هفت حوض برسید.

مشهد مقدس دیدنی های زیارتی و سیاحتی زیادی دارد که به معرفی چند تا از انها بسنده میکنیم :

آرامگاه خواجه مراد مشهد

آرامگاه خواجه مراد مشهد

پارک جنگلی وکیل آباد مشهد

سرزمین موجهای آبی مشهد/ بزرگترین مجموعه ابی در خاورمیانه

 

 عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران