طرز تهیه شیر پلو تبریزی
آشنایی با طرز تهیه شیر پلو تبریزی غذاهای سنتی فرهنگ و ریشه هر شهری هستند؛ مخصوصا خطه آذربایجان در زمینه غذا مشهور است و کدبانوهای آذربایجانی غذاهای خوشمزه ای می پزند. در این بخش می خواهیم غذای سنتی آذری بسیار خوشمزه به نام شیرپلو را برایتان آموزش دهیم که در زبان محلی به آن سوتی پلو هم گفته می شود. سوت به معنای شیر است و این غذا جزو...ادامه »
طرز تهیه خورشت کرفس تبریزی
آشنایی با طرز تهیه خورشت کرفس تبریزی همه ما از غذاهای تبریز و دستپخت بانوان تبریزی و مهارت آن ها در پخت کوفته تبریزی بسیار شنیده ایم. امروز اما می خواهیم یکی طرز تهیه خورشت کرفس تبریزی از خورشت های خوشمزه و پرخاصیت تبریز را به شما معرفی کنیم. خورشتی که مردم را به دو دسته تقسیم کرده است! افرادی که عاشق خورشت کرفس اند و افرادی که از آن...ادامه »
طرز تهیه قیساوای تبریز
آشنایی با طرز تهیه قیساوای تبریز شهر تبریز با قدمت تاریخی زیاد خود همواره زبانزد همگان است، البته فقط جاذبه های تاریخی و دیدنی شهر بازگوی تمدن این شهر نیستند، بلکه غذاهای سنتی نیز نقش مهمی در نشان دادن فرهنگ آن شهر دارند. شهر تبریز غذاهای خوشمزه زیادی دارد، آنقدر دارای غذاهای متنوعی است که برای همه سلیقه غذا وجود دارد و هیچ کسی...ادامه »
طرز تهیه خاگینه هویج تبریز
آشنایی با طرز تهیه خاگینه هویج تبریز خاگینه را می توان جزو دسرهای خوشمزه و قدیمی منطقه آذربایجان شرقی، یعنی تبریز نامید. در زبان ترکی به خاگینه "قِیقاناخ" گفته می شود. بانوان هنرمند و کدبانوی تبریزی انواع خاگینه های مختلف ساده، مغزدار، شربتی، قالبی، مجلسی و ... را تهیه و طبخ می کنند. یکی از آسان ترین و خوشمزه ترین خاگینه ها خاگینه...ادامه »
طرز تهیه آش یخ آذربایجان
آشنایی با طرز تهیه آش یخ آذربایجان به جرات می توان گفت هیچ جای دنیا به اندازه کشور ما به غذا اهمیت داده نمی شود. ایران دارای غذاهای محلی متنوع و خوشمزه ای است که در کشورهای دیگر چنین چیزی به چشم نمی خورد. کشور ما در مورد فرهنگ غذا دارای رسم و رسوم خاصی است و مردمانش سلیقه های بسیار عالی و جذابی در طبخ غذاها دارند. از شمال تا جنوب کشور...ادامه »
طرز تهیه شوربای تره تبریز
شوربای تره تبریز منطقه آذربایجان و به ویژه تبریز از معدود شهرها و مناطق هستند که منوی بسیار متفاوتی از غذاهای سنتی را دارند. از غذاهای تشریفاتی فوق العاده پرخرج گرفته تا غذاهای ساده ای که پایه آن ها آب و نمک است. غذای بسیار ساده ای که تنها با مواد اولیه موجود تهیه می شود. این مطلب را با ما همراه باشید تا طرز تهیه شوربا تره تبریز را...ادامه »
طرز تهیه آجیل پلو آذربایجان
آجیل پلو آذربایجان آذربایجان غذاهای سنتی بسیار خوشمزه‌‌ای دارد. غذاهای سنتی آذربایجان بسیار متنوع‌اند تا اندازه‌ای که چنین تنوعی در غذاهای سنتی را در کمتر شهر و استانی می‌توان پیدا کرد. آجیل پلو غذای سنتی و تشریفاتی آذربایجان است که در مهمانی‌های رسمی پخته می‌شود و طعمی شگفت انگیز دارد. گرچه شاید کمتر فرصت خوردن غذاهای سنتی...ادامه »
طرز تهیه آش شیله عدس تبریز
آش شیله عدس تبریز فصل سرما فصل آش‌های مختلفی است که با انواع سبزیجات و حبوبات محلی پخته می‌شوند. آش‌ها گذشته از عطر و طعمی که دارند بدن ما را در برابر سرما مقاوم کرده و  انرژی مورد نیاز انسان را تامین می‌کنند. تبریز شهری است که در طول سال از هوای خنک‌تری نسبت به سایر شهرها بهره می‌برد و طبیعی است که آش‌ها بخشی از غذای سنتی این...ادامه »
طرز تهیه قورماشورباسی آذربایجان
طرز تهیه قورماشورباسی قورماشورباسی یکی از غذاهای محلی استان آذربایجان شرقی، روستای دیزج امیرمدار است. هر جامعه نسبت به عادات و فرهنگ غذایی خود در بین شهرهای دیگر شناخته می‌شود. در واقع در کنار فرهنگ اجتماعی، اقتصادی، دینی، ذائقه‌ افراد نیز نقش مستقیمی در افراد همان جامعه دارد. در گذشته که خبری از یخچال‌ و فریزر مانند امروز...ادامه »
طرز تهیه لوبیا پلو تبریزی از غذاهای پرطرفدار ایرانی
طرز تهیه لوبیا پلو تبریزی لوبیا پلو، از غذاهای معروف و محبوب ایران زمین بوده و از دیرباز سفره‌های ایرانیان را رنگین کرده است. ممکن است هر قوم و سرزمینی در ایران، بعضی غذاها را به روش خاص خود تهیه و طبخ کند. از آن جایی که آشپزی و غذاهای خوشمزه کدبانوهای تبریزی شهرت خاصی دارند، بانوان این سرزمین لوبیا پلو را به روش مخصوص خود...ادامه »
طرز تهیه کوکوی لوبیا سبز تبریز
کوکوی لوبیا سبز تبریز کوکوها از هر نوعی که باشند، از هر موادی که تهیه گردند، بسیار خوشمزه و لذیذ هستند. معمولا کوکوها در وعده‌های ناهار، شام و یا عصرانه صرف می‌شوند و بعضا نیز به عنوان پیش غذا پیش از وعده اصلی سرو می‌گردند. یکی از انواع کوکوهایی که بسیار محبوب و معروف است و به عنوان پیش غذای مجلسی در میهمانانی‌ها تهیه و سرو...ادامه »
طرز تهیه آش کلم برگ تبریز
آش کلم برگ تبریز در فرهنگ غذایی ایران، آش از جمله غذاهای خوشمزه‌ای است که به لحاظ سلامتی بسیار مقوی و مغذی می‌باشد. مواد اولیه‌ای که در تهیه آش ایرانی به کار می‌روند شامل انواع ویتامین‌ها، پروتئین‌ها، فیبر، کلسیم، انرژی و ... هستند و به همین دلیل آش غذای بیمار نام گرفته است که با داشتن این همه خاصیت مفید و سالم، اورگان‌های...ادامه »