احداث کمپینگ گردشگری در روستای کرکبود طالقان

  • احداث کمپینگ گردشگری در روستای کرکبود طالقان
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

کمپین گردشگری و اسکان موقت در روستای کرکبود استان البرز احداث می شود.

به گزارش سیتی پدیا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز، ابوالفضل عبیدی مدیر کل استان با بیان این مطلب اظهار داشت: به منظور رفاه حال مسافران، کمپین گردشگری و اسکان موقت برای مسافران در روستای کرکبود شهرستان طالقان احداث می شود.

وی تصریح کرد: این کمپین شامل نمازخانه، سرویس بهداشتی، آلاچیق و عرضه محصولات فرهنگی و صنایع دستی بومی کرکبود خواهد بود که با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون ریال از اعتبارات استانی در ورودی روستا ایجاد می شود.

عبیدی ادامه داد: جانمایی این کمپین مجهز پیش بینی شده و هم اکنون درحال بررسی انتخاب پیمانکار خبره هستیم که البته پس از بستن قرارداد با پیمانکار، بلافاصله عملیات عمرانی آغاز خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز خاطر نشان کرد: تیرگی و کبودی صخره‌ های اطراف این روستا، قله ۲۲۰۰ متری، آبشار ۱۵ متری در مجاورت روستا، شهرت عسل و گردو  و همچنین وجود امامزاده شاه محمد حنفیه باعث شده تا پایان هفته صدها نفر راهی کرکبود شوند.

عبیدی افزود: بر اساس یافته های باستان شناسی سفال های مربوط به قرون میانی اسلام به خصوص قرن چهارم و پنجم هجری به دست آمده که قدمت بلند این روستای تاریخی را نشان می دهد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان البرز ابراز امیدواری کرد که احداث کمپین گردشگری موجب افزایش گردشگر به این روستا و همچنین رونق گرفتن صنایع دستی و سوغات این منطقه شود.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران