آستان متبرکه امامزادگان سید ناصر و سید یاسر (ع) در طرقبه مشهد

  • آستان متبرکه امامزادگان سید ناصر و سید یاسر (ع) در طرقبه مشهد
  • آستان متبرکه امامزادگان سید ناصر و سید یاسر (ع) در طرقبه مشهد
  • آستان متبرکه امامزادگان سید ناصر و سید یاسر (ع) در طرقبه مشهد
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

روستای گلستان که از توابع شهرستان طرقبه می باشد، علاوه بر جاذبه های طبیعی و ییلاقی، دارای جایگاه مذهبی بوده و آستان متبرکه امامزادگان سید ناصر و سید یاسر (ع) در ابتدای ورودی به این روستای زیبا قراردارد. بنا بر برخی متون تاریخی این امامزادگان از برادران بدون واسطه امام رضا (ع) می باشند که پس از عزیمت آن امام به خراسان به همراه انصار و برادران خود به این سرزمین هجرت نمودند.

به درستی روشن نیست اولین بنای بقعه بر مزار امامزادگان سید یاسر و سید ناصر (ع) در چه زمانی و در کدام دوران اسلامی بنیان شده است اما بر اساس بررسی اسناد تاریخی تا سال ۱۳۴۲ شمسی محل مزار منحصر به بقعه های گلی بوده که به همت خیرین به تدریج به شکل امروزی خود رسیده است. اکنون این آستان متبرکه مشتمل بر بنایی جدید با نمای امروزی با کاشی های معرق است که در میان فضای داخلی دو ضریح فلزی بسیار زیبا بر روی مضجع شریف امامزادگان نصب گردیده است. اخیرا این مکان با افزایش فضاهای گوناگون توسعه و گسترش بسیاری یافته است. این مکان در حال حاضر علاوه بر زائرین ایرانی، پذیرای مسافران از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس بوده و یکی از اماکن زیارتی – مذهبی مهم شهر مشهد به شمار می‌آید.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


منبع

1- برازش، محمود رضا، ۱۳۹۲، شهرهای ایران مشهد، انتشارات آفتاب هشتم (درج مطالب با هماهنگی و اجازه انتشارات صورت گرفته است).

2- درگاه اینترنتی مشهد توریسم

اطلاعات این مکان
آدرس
انتهای بلوار وکیل آباد، ابتدای جاده طرقبه، روستای گلستان

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران