امکانات تفریحی گردنه حیران

  • امکانات تفریحی گردنه حیران
  • امکانات تفریحی گردنه حیران
  • امکانات تفریحی گردنه حیران
  • امکانات تفریحی گردنه حیران
  • امکانات تفریحی گردنه حیران
  • امکانات تفریحی گردنه حیران
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

گردنه حیران یکی از پر اهمیت ترین جاذبه های روستای حیران است که در راه آستارا- اردبیل قرار گرفته است

گردنه حیران علاوه بر زیبایی های طبیعی خود دارای امکانات تفریحی و رفاهی می باشد که هر شخص خوش ذوقی را به وجد می اورد

تله کابین حیران

تله کابین حیران  از سال ۱۳۹۰ خدمت رسانی می کند.

این تله کابین دارای مسیری به طول ۱۷۵۲ متر است که ایستگاه آغازین آن در منطقه حیران قرار دارد و در مسیر خود وارد جنگل فندقلو اردبیل می‌شود. ارتفاع ایستگاه بالا از سطح دریا ۱۷۲۰ متر و اختلاف ارتفاع بین دو ایستگاه در حدود ۵۰۰ متر است و حداکثر سرعت کابین ها ۶ متر بر ثانیه می باشد.

ظرفیت جابجایی این تله کابین ۱۳۵۰ نفر در یک ساعت می باشد و ایستگاه های آن از استانداردترین ایستگاه های موجود در تله کابین های کشور به شمار می روند.

تله کابین حیران ۳۰ کابین شش نفره معمولی دارد و سه کابین ویژه VIP نیز با امکاناتی از قبیل صندلی های مبله چرمی، سیستم پخش موسیقی، یخچال با وسایل پذیرایی و شیشه های دودی، تعبیه شده است.

این تله کابین از شرق به دریای خزر و مناظر حیرت انگیز گردنه حیران، از غرب و جنوب به جنگل های زیبای فندقلو اردبیل و از شمال به مرز ایران با جمهوری آذربایجان مشرف است و امکان تماشای همه ی زیبایی های این منطقه را برایتان فراهم می کند.

 پیست کارتینگ

پیست کارتینگ حیران که حدود ۵۰ کارت (ماشین کارتینگ) و مسیری به طول هزار متر می تواند لحظاتی متفاوت را به شما هدیه دهد. سوار شدن بر این ماشین های کوچک و تجربه ی سرعت بدون محدودیت در فضای مه آلود حیران و فضای دل انگیز آن خاطره ای خوش را برایتان رقم خواهد زد و تجربه ای هیجانی و به یادماندنی را در ذهنتان حک خواهد کرد.

 سورتمه ریلی حیران

سورتمه ریلی حیران که با طول ۱۵۰۰ متر، لیفت ۳۰۰ متر، اختلاف ارتفاع ۱۲۰ و با برگشت ۱۲۰۰ متر، عنوان مرتفع‌ترین و طولانی‌ترین سورتمه ریلی شمال کشور را به خود اختصاص داده است.

ترامبولین

ترامبولین که در میان مردم به تشک پرش در جا و بپر بپر شناخته می شود، یکی دیگر از امکانات تفریحی گردنه حیران است که طرفداران خاص خود را دارد این وسیله مخصوص کودکان و نوجانان است .

آدرس

جاده آستارا – اردبیل، ۵ کیلومتری آستاراعبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران