ایجاد گردشگری آبی در مرز ایران و عراق

  • ایجاد گردشگری آبی در مرز ایران و عراق
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

فرماندار خرمشهر گفت: برای نخستین بار با کشتی مجهز برلیان گردشگری در رودخانه اروند رود و مرز مشترک با عراق تا منطقه امالرصاص و آبادان در نظر گرفته شده است.

به گزارش سیتی پیدیا و به نقل از گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خوزستان،« ولی‌الله حیاتی» اظهار کرد: به دستور استاندار خوزستان تحولی عظیم در حوزه‌ی گردشگری آبی خرمشهر رخ داده است.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای سیاست‌های استاندار خوزستان مبنی بر توسعه‌ی گردشگری آبی شهرستان و معرفی فرهنگ بومی و محلی این خطه، از ۲۸ اسفند ۹۳ سفرهای آبی راه‌اندازی شد.

فرماندار خرمشهر از راه‌اندازی گردشگری دریایی در مرز مشترک ایران و عراق در خرمشهر خبر داد و گفت: برای نخستین بار با کشتی زیبا و مجهز برلیان که از نوع کروز است، گردشگری در رودخانه‌ی اروند رود و مرز مشترک با عراق تا منطقه ام‌الرصاص و آبادان در نظر گرفته شده که از این طریق هم‌وطنان می‌توانند از جاذبه‌های زیبای اروند رود و کارون لذت ببرند.

این مسئول ظرفیت این کشتی را ۲۴۰ نفر برشمرد و افزود: از ابتدای تعطیلات تاکنون ۱۲ سفر آبی با پذیرایی یک وعده غذایی انجام شده و ۳۰۰۰ نفر در این تورهای آبی شرکت کرده‌اند.

حیاتی ادامه داد: رودخانه‌ی زیبای کارون که از شهرهای مختلف استان خوزستان عبور می‌کند، به‌علت بندری بودن خرمشهر و کشتی‌های پهلو گرفته و لنج‌های در حال حرکت زیبایی کارون را در این شهر دو چندان ساخته و جاذبه‌ها و زیبایی بسیار زیادی را خلق کرده است.

وی با بیان این‌که وجود این مناظر بدیع در کشور بی‌نظیر است بر لزوم بهره‌گیری از این ظرفیت عظیم گردشگری تأکید کرد و افزود: به همین منظور از ظرفیت لنج‌های صیادی ۳۰ نفره و اتوبوسی ۷۰ نفره نیز برای گشت‌های آبی استفاده شده تا شمار بیشتری از مسافران نوروزی بتوانند از این تورها استفاده کرده و لحظات خاطره‌انگیزی را تجربه کنند.

فرماندار خرمشهر از کشتی رستوران سوزانیا به‌عنوان یکی دیگر از جاذبه‌های آبی این شهر نام برد و در ادامه خاطرنشان کرد: هفت اسکله‌ی قایقرانی برای گردشگری آبی در رودخانه‌ی زیبای کارون، در نظر گرفته شده که این اسکله‌ها دارای قایق‌هایی با ظرفیت هفت سرنشین و مجهز به جلیقه‌های نجات است.

حیاتی با تأکید بر راه‌اندازی گشت‌های ویژه آبی تصریح کرد: امسال نیز همانند سال‌های پیش گشت دریایی و امداد و نجات در رودخانه کارون در حال خدمت‌رسانی به مهمانان نوروزی و کاروان‌های راهیان نور هستند تا با نظارت دقیق‌تر و ایمنی بیشتری را در این رودخانه تأمین کنند.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران