باغ صدف / باغ پرندگان کرمانشاه

  • باغ صدف / باغ پرندگان کرمانشاه
  • باغ صدف / باغ پرندگان کرمانشاه
  • باغ صدف / باغ پرندگان کرمانشاه
  • باغ صدف / باغ پرندگان کرمانشاه
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

باغ پرندگان صدف در کمربندی کرمانشاه قرار دارد دارای مساحت دو هکتاری می باشد که در آن ۳۰ هزار پرنده در قالب ۱۳۰ گونه نگهداری میشود.

باغ پرندگان صدف کرمانشاه

باغ پرندگان صدف یکی از جاذبه‌های گردشگری استان کرمانشاه است که در کمربندی شهر کرمانشاه، پشت ترمینال راه کربلا و در مجاورت پارک ارغوان قرار دارد.

این مجموعه که در سال ۱۳۹۰ خورشیدی به بهره‌برداری رسید، دارای مساحت ۲ هکتاری است و در آن ۳۰ هزار پرنده در قالب ۱۳۰ گونه نگهداری می‌شود و از همین رو، یکی از بزرگ‌ترین باغ‌های پرندگان در خاورمیانه به شمار می‌رود.

گوناگونی پرندگان

در این باغ بیشتر پرندگان وارداتی هستند و از آمریکای جنوبی و آسیای شرقی خریداری شده‌اند. در این مجموعه پرندگانی همچون قوی مشکی استرالیایی، قوی سفید، توکان (پرنده سندباد)، شترمرغ، فلامینگو، طاووس آفریقایی، قرقاول آمریکایی، ۱۲ گونه کامل مرغ و خروس، پرندگان شکاری، طوطی، جغد، کبوتر و … نگهداری می‌شوند.

امکانات عالی برای پرندگان

این باغ مجهز به پانسیون و بیمارستان تخصصی پرندگان نیز است.

شما می‌توانید در این باغ با خرید دانه به پرنده‌ها غذا بدهید. جالب است بدانید برای نخستین بار در ایران، دو قوی مشکی استرالیایی این مجموعه چهار جوجه تولید کرده‌اند. همچنین صندلی‌های چوبی، قارچ‌های بزرگ سیمانی، پل‌های کابلی معلق چوبی، مسیر نی‌زار، آبشار، رودخانه، و استخر از جذابیت‌های دیگر این مجموعه به شمار می‌آید.

آدرس باغ پرندگان صدف

باغ پرندگان صدف در بزرگراه کمربندی شهر کرمانشاه، نرسیده به ترمینال راه کربلا و در مجاورت پارک ارغوان واقع‌شده است.

سرمایه باغ صدف

این مجموعه با هزینه یک میلیارد تومان توسط بخش خصوصی شروع به‌کار کرد و در شش ماه اول سال، روزانه حدود ۵۰۰ نفر بازدید‌کننده دارد و شش ماه دوم سال نیز این تعداد بازدید‌کننده به دلیل سرد شدن هوا به روزانه حدود ۵۰ نفر کاهش پیدا کرده است.

نگهداری پرندگان بازدید کنندگان

برای کسانی که پرندگان خانگی دارند و می‌خواهند آنها را برای مدتی امانت دهند، پانسیون نگهداری پرندگان در نظر گرفته‌ایم و احداث رستوران و سفره‌خانه سنتی برای نخستین بار در ایران در دست اجرا است

ایران وسایر  جاهای دیدنی آن :

باغ گلها در کرمانشاه      باغ ارم شیراز    معرفی باغ پهلوان پور مهریز    معرفی باغ موزه نگارستان تهران

غذاهای محلی کرمانشاه:

آبگوشت باغی کرمانشاهی + طرز تهیه    کوفته کرمانشاهی + طرز تهیه

 عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


اطلاعات این مکان
ادرس
کمربندی کرمانشاه

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران