باغ موزه هنر ایرانی

  • باغ موزه هنر ایرانی
  • باغ موزه هنر ایرانی
  • باغ موزه هنر ایرانی
  • باغ موزه هنر ایرانی
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

باغ موزه هنر ایرانی تهران

باغ موزه هنر ایرانی در شهر تهران واقع شده است و دارای جاذبه‌هایی از جمله نمایشگا‌ه و کارگاه‌های هنری، فضای سبز و باغ ایرانی و مرکز فروش صنایع دستی و محصولات فرهنگی است. اما یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های این باغ ماکت‌های اماکن دیدنی و تاریخی کشورمان است که گفته می‌شود برای جشن‌های ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی به هنرمندان ایتالیایی سفارش داده شده است .

باغ موزه هنر ایرانی

در گذشته باغ در اختیار خانه سینما با فعالیت های جانبی آن بوده که با مرمت نهایی در سال ۱۳۸۴- ۱۳۸۵ تغییر کاربری داده و تبدیل به موزه فعلی شده است.
طرح اولیه باغ نیز به جز درخت های کهنسال به صورت کنونی نبوده و تمامی آبراه حوضچه دیوارها و نرده های اطراف باغ در سال ۱۳۸۵ مرمت شده است.
در این باغ که از دوره قاجار به جا مانده است می توان از درخت های سر به فلک کشیده کاج و چنار لذت فراوان برد.

باغ موزه هنر ایرانی کجاست ؟

باغ موزه هنر ایرانی با متراژی کمتر از یک هکتار در منطقه الهیه تهران واقع شده است و از لحاظ معماری مربوط به دوره پهلوی اول است

آدرس یاغ موزه هنر ایرانی : تهران خیابان ولیعصر ، الهیه ، خیابان دکتر حسابی

ماکت ها و آثار هنری باغ موزه

ماکت ‌های آثار تاریخی شامل ‌: هشت‌بهشت، چهل‌ستون، گنبد‌قابوس، شمس‌العماره، سی‌و‌سه‌پل، کاروانسرای مهیار، باغ‌فین کاشان، نقش رستم، برج‌آزادی، برج‌میلاد، مقبره دانیال ‌نبی ‌و قره کلیسا،‌ آثار حجمی ‌هنرمندان انجمن مجسمه‌سازان ایران (توسط استاد جمشیدی از جنس چوب)،‌ کافه ‌گالری (نمایش آثار هنرمندان تراز ‌اول کشور به‌صورت ادواری با طرح موضوع)، نمایشگاه عکس‌های تهران قدیم در حاشیه دیوار باغ به صورت ادواری (تعداد عکس‌ها ۲۰‌عدد)، کارگاه استاد‌ – شاگردی در کارگاه آفرینش هنری و…

سایر دیدنی های تهران که از دیدنشون قطعا لذت میبرین

زندان عبرت/موزه عبرت تهران

معرفی پارک ارم تهران

بام تهرانعبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران