بهشت اردیبهشت ایران / دشت دریاسر تنکابن

  • بهشت اردیبهشت ایران / دشت دریاسر تنکابن
  • بهشت اردیبهشت ایران / دشت دریاسر تنکابن
  • بهشت اردیبهشت ایران / دشت دریاسر تنکابن
  • بهشت اردیبهشت ایران / دشت دریاسر تنکابن
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

دشت دریاسر دشتی زیبا در جنوب تنکابن و در منطقه دو هزار قرار دارد.هر سال در اواسط اردیبهشت ماه و با رویش هزاران گل زرد همایش گروه های کوهنوردی برگزار میشود و از این رو ان را بهشت اردیبهشت ایران می نامند.

دشت زیبای دریاسر

دشت دریاسر تنکابن یکی از زیباترین مناطق شمال ایران است که در قسمت جنوبی شهر تنکابن و در منطقه دوهزار قرار دارد. این دشت که در ارتفاع بیش از ۲۰۰۰ متری از سطح دریا واقع شده است، بین ۴ کوه محصور شده است. از سمت جنوب غربی کوه الموت، بلندترین کوهی است که این دشت را احاطه کرده است. در حقیقت این دشت مرزی است که پوشش سبز و جنگلی شمال ایران را به پوشش برفی و یخچالی کوه الموت متصل می کند. سطح این دشت در فصل بهار پر از گل های زرد رنگی می شود که در میان چمن های سبز رنگ رخ می نمایانند و چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کنند.

چشمه های زیبا در کف دشت دریاسر

از جالب ترین ویژگی های این دشت آن است که در کف آن ده ها چشمه وجود دارد و آب از میان سبزه ها به بیرون می جوشد بطوریکه در فصل بهار که آب زیاد است به سختی مکان خشکی را می توان در دشت پیدا کرد و همچنین رودخانه پر آبی نیز از وسط این دشت جاریست که از ارتفاعات سیالان سرچشمه می گیرد و بر زیبایی دشت بطور خیره کننده ای می افزاید.

بهشت اردیبهشت ایران

همه ساله در اواسط اردیبهشت ماه و همزمان با روییدن میلیون ها گل زرد رنگ زیبا همایش های کوهپیمایی زیادی با حضور گروه های کوهنوردی از سراسر ایران در این منطقه برگزار می شود. از این رو این منطقه بی نظیر را “بهشت اردیبهشت ایران” می نامند.

مسیر دسترسی به این دشت زیبا

دو راهی لتاک و چالدره روستای کلیثم./ برای عزیمت به این مکان اعجاز آمیز باید به شهرستان تنکابن در غرب استان مازندران برویم و با طی مسیر در جاده ۲۰۰۰ به دوراهی ای بنام دوراهی امامزاده قاسم می رسیم. در سمت چپ جاده مسیری به سمت دره می رود که انتهای آن روستایی به نام عسل محله خواهد رسید. پس از آن با حدود یک تا یک و نیم ساعت کوهپیمایی بعد از عبور از تپه ها و چشمه های بین راه به بهشت اردیبهشت ایران میرسیم.

از این مناطق زیبا دیدن کنید:

روستای مازیچال       معرفی دریاچه پریشان (فامور) کازرون         روستای تی / تپه تی دورودعبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


اطلاعات این مکان
آدرس
دشت دریاسر دشتی زیبا در جنوب تنکابن و در منطقه دو هزار قرار دارد.

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران