شهرستان قزوین

بوستان ملی باراجین در قزوین

  • بوستان ملی باراجین در قزوین
  • بوستان ملی باراجین در قزوین
  • بوستان ملی باراجین در قزوین
  • بوستان ملی باراجین در قزوین
  • بوستان ملی باراجین در قزوین
  • بوستان ملی باراجین در قزوین
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

یکی از بوستان های خوش آب و هوا و سرسبز قزوین که در منطقه ای کوهستانی قرار گرفته است، بوستان ملی باراجین می باشد. این پارک، بزرگترین پارک جنگلی در کشور محسوب می شود.

این بوستان به وسعت ۱۵۰۰ هکتار در ارتفاعات شرقی مشرف بر دره رودخانه فصلی ارنزک که از دو کیلومتری شمال قزوین آغاز می شود، قرار دارد و یکی از نقاط خوش آب و هوا و از تفرجگاه های دیرینه مردم شهر قزوین است. پارک باراجین پذیرای شهروندان و گردشگران در فصول مختلف سال، به خصوص بهار و تابستان است.

یکی از بخش های مهم بوستان ملی باراجین، دهکده حیات طبیعت است که در داخل محوطه بوستان در حال راه اندازی می باشد. دهکده حیات طبیعت شامل فروشگاه مواد غذایی حیوانات، مجموعه پرندگان شکاری، زیستگاه بزها، زیستگاه گوزن ها، آبشار و برکه، خانه روستایی، آمفی تئاتر روباز، آلاچیق های سنتی، مزرعه، سوله گوزن ها، زاغه ها و خانه کودک می باشد.

برای تکمیل این پروژه بزرگ تله کابین، سینمای تابستانی، پیست های دوچرخه سواری، موتورسواری، سوارکاری، بازیگاه کودک، موزه تاریخ طبیعی، آب نماهای مختلف و کمپینگ ارزان قیمت برای مسافران پیش بینی شده است.

دسترسی آسان، هوای لطیف کوهپایه ای و کوهستانی، اشراف بر شهر قزوین و جاده رودبار شهرستان از ویژگی های قابل توجه بوستان ۱۵۰۰ هکتاری باراجین به شمار می رود.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


منبع

درگاه اینترنتی شهرداری قزوین

اطلاعات این مکان
آدرس
بلوار نخبگان، جاده باراجین، بوستان ملی باراجین
نوع
بوستان جنگلی

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران