شهرستان اردل
  • تالاب سولگان اردل
  • تالاب سولگان اردل
  • تالاب سولگان اردل
  • تالاب سولگان اردل
  • تالاب سولگان اردل
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

تالاب سولگان که به نام های سولقان و سوله جان نیز خوانده می شود، بیش از ۸ کیلومتر مربع مساحت دارد که عمق آب آن در گذشته بیش از ۱ متر بوده است. اما به علت عدم توجه کافی و بهره‌ برداری های نامعقول و غیر اصولی از آب و زمین های حاشیه این تالاب، ذخایر آبی این تالاب رو به کاهش است و به همین دلیل تعداد پرندگان مهاجر رو به کاهش گذاشته و فضای زیبای آن تا حدودی از بین رفته است.

این تالاب زیبا و با شکوه در ۷۰ کیلومتری شهرکرد در مسیر شهرکرد به ایذه قرار گرفته است و دارای اکوسیستم های زیبایی است. حضور عشایر و مهاجرت و زیست پرندگان مهاجر و رویش گل های رنگارنگ در برخی فصول سال زیبایی این مکان را چند برابر کرده است. تالاب از دو بخش شرقی و غربی تشکیل شده که تالاب غربی به ولگان نیز شناخته می شود. از انواع پرندگانی که در این تالاب مورد شناسایی قرار گرفته‌ اند می‌توان به چنگر، یوزگنبی، قورقور و قزل غاز اشاره کرد.

تالاب سولگان در ضلع جنوبی جاده چهارمحال بختیاری به خوزستان به لحاظ گردشگری و زیست محیطی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تالاب سولقان در زمان پر آبی یکی از مناطق ارزشمد زادآوری پرندگان آبزی به خصوص اردک ها می باشد.

با توجه به کوهستانی بودن مسیر، بهترین فصل برای بازدید از تالاب و زیبایی های اطراف آن بهار و تابستان است اما پاییز و زمستان این خطه نیز از زیبایی های بی نظیری برخوردار است.

مسیر دسترسی به تالاب سولگان در جاده بلداجی به ایذه امکان پذیر است. اگر از این جاده عبور کردید، حتما از تالاب چغاخور که در نزدیکی تالاب سولگان قرار دارد دیدن کنید.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


اطلاعات این مکان
آدرس
جاده بلداجی به ایذه، بعد از شهر گلوگرد، تالاب سولگان
بهترین فصل بازدید
بهار و تابستان

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران