تهران ظرفیت تبدیل شدن به موزه شهر را دارد

  • تهران ظرفیت تبدیل شدن به موزه شهر را دارد
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

مسجد جامعی، عضو شورای اسلامی شهر تهران، معتقد است تهران ظرفیت تبدیل شدن به یک موزه شهر را دارد و در زیباسازی های شهری باید از طراحی های مقطعی و سلیقگی پرهیز کرد و طوری عمل کرد که مقدمات تبدیل شدن تهران به موزه شهر با این اقدامات فراهم شود.

به گزارش سیتی پدیا و به نقل از روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، احمد مسجد جامعی با بیان اینکه تهران ظرفیت تبدیل شدن به یک موزه شهر را دارد، گفت: متاسفانه در تهران بر خلاف ظرفیت های زیادی که به لحاظ تاریخی وجود دارد عمق لازم را ندارد و ضرورت دارد که زیباسازی هایی شهری با محوریت این موضوع صورت پذیرد. در اغلب شهرهای متمدن جهان این عمق از طریق اطلاعات ثانویه ای که در بناها وجود ندارد به وجود می آید که می تواند از طرق دیگر نیز صورت پذیرد.

وی در رابطه به زیباسازی های منظر شهری گفت: باید سعی کنیم تهران شلوغ نشود؛ گاهی اوقات آرامش شهر موضوعیت دارد، چشم ها اینقدر پر می شود که زیبایی های شهر جلوه لازم را ندارد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران مجسمه های شهری را یکی از عناصر زیباسازی شهر دانست و گفت: مجسمه ها یکی از عواملی اند که به تامل و مکث در شهر کمک می کند؛ از همین رو باید طوری طراحی شوند که بتوانند برای گروه های مختلف مردم فضای مکث و گفت و گو را فراهم کنند.

مسجد جامعی گفت: مجسمه های شهری کار جدیدی ست که ما سابقه چندانی در آن نداریم؛ نصب و طراحی مجسمه شرایط ویژه ای دارد به طوری که در مکان معنا دار می شود و با ارتباطی که با بخش های مختلف برقرا می کند معنابخشی به وجود می آید. باید از هر طرف که به مجسمه های شهری نگاه می شود قابل بهره برداری باشد و به قول معروف با هیچ سمتی قهر نباشد در حالی که برخی از مجسمه هایی که هم اکنون نصب شده است تنها رو به یک سو دارد.

وی گفت: ما در هنرهای شهری نیازمند تعامل تجربه و محیط و همچنین شناخت فضا هستیم، تهران ما می تواند یک موزه شهر باشد ولی نیست؛ تهران آسیب دیده باغات و موزه ها گاها از بین رفته اند و در عین حال یک ذوق زدگی نسبت به تجدد هم وجود دارد.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران