تور کاشان و ابیانه با ۳۰% تخفیف

ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

مردم ابیانه به‌ سبب کوهستانی بودن منطقه و دور بودن محل آن‌ها از مراکز پرجمعیت و راه‌های ارتباطی، قرن‌ها در انزوا زیسته و در نتیجه بسیاری از آداب و رسوم قومی و سنتی و از جمله زبان و لهجهٔ قدیم خود را حفظ کرده‌اند. زبان مردم ابیانه از زبان‌های ایرانی شمال غربی که البته در طول زمان دچار تغییر و تحولات زیادی شده و اکنون فقط تعداد کمی از واژه‌های اصیل پهلوی در گویش آنان شنیده می‌شود. لباس سنتی آن‌ها، هنوز هم میان آن‌ها رواج دارد و در حفظ آن تاکید و تعصب از خود نشان می‌دهند، در مردان شلوار گشاد و درازی از پارچهٔ سیاه (دوید) و در زن‌ها پیراهن بلندی از پارچه‏ های گلدار و رنگارنگ است. علاوه بر این، زن‌های ابیانه معمولاً چارقدهای سفید رنگی بر سر دارند.

تور ابیانه

قدیم‌ترین اثر تاریخی ابیانه آتشکده‌ای است که مانند دیگر بناهای ده در سراشیبی قرار گرفته‌ است. آتشکده ابیانه را نمونه‌ای از معابد زردشتی دانسته‌- اند که در جوامع کوهستانی ساخته می‌شد. اثر تاریخی دیگر این روستا مسجد جامع آن و قدیم‌ترین اثر تاریخی این مسجد منبر چوبی منبت‌ کاری آن است که در سال ۴۶۶ هجری قمری ساخته شده‌ است. مسجد قدیمی دیگر ابیانه مسجد برزله است که دارای فضای دلبازی است و روی لنگه در شرقی آن سال ۷۰۱ هـ.ق نوشته شده‌ است که مربوط به دوره ایلخانان است. مسجد تاریخی دیگر ابیانه مسجد حاجتگاه است که کنار صخره‌ای در کوهستان بنا شده و بر در ورودی شبستان آن تاریخ ۹۵۲ هـ.ق مشاهده می‌شود. روستای ابیانه دارای دو زیارتگاه است: یکی مرقد شاهزاده عیسی و شاهزاده یحیی در جنوب روستا که به گفته اهالی فرزندان امام موسی کاظم بوده‌اند؛ و زیارتگاه دیگر ابیانه هینزا نامیده می‌شود.

ابیانه سه قلعه دارد که عبارتند از:

۱- پال همونه یا تخت‌ هامان که در جنوب غربی ابیانه قرار دارد و متعلق به محله بالا و یوسمون است. این قلعه حدود ۲۰۰ سال پیش ساخته شده‌است. و سند ساخت آن نیز وجود دارد. در این سند سهم افراد در ساخت قلعه مشخص شده‌است.

۲- هرده که در شمال شرقی روستا قرار دارد و به محله هرده تعلق دارد.

۳- پاله که در شمال غربی روستا قرار دارد و به محله پل تعلق دارد. این قلعه‌ها مربوط به دوره‌های یاغیگری بوده که مردم برای حفظ امنیت خود در مقابل یاغی‌های محلی ساخته‌اند و در آن به نوبت کشیک می‌داده‌اند.

روستای ابیانه

ویژگی های تور:

گشت و گذار در شهر دیدنی کاشان و ابیانه شامل :

روستای سرخ ابیانه

مسجد و کوه حاجتگاه

آتشکده هارپارک

مردان و زنان سنتی ابیانه

کوچه باغ های ابیانه

باغ فین کاشان

خدمات تور : وسیله نقلیه توریستی در اختیار با توجه به تعداد گردشگران ، بیمه حوادث مسافرتی و مسئولیت مدنی ، راهنما و کمک راهنما

منوی صبحانه : کره ، عسل ، پنیر ، نیمرو

ناهار با مسافر

پذیرایی عصرانه

شرایط استفاده:

بدون محدودیت در تعداد خرید نت برگ

هر نت برگ قابل استفاده برای یک نفر

تلفن جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر ۸۸۴۳۵۸۱۲ و ۰۹۳۳۶۷۹۴۲۸۶

خریداران محترم بایستی بلافاصله پس از ثبت خرید خود جهت هماهنگی تماس گرفته در غیر اینصورت مسئولیت با خودشان میباشد

آغاز حرکت چهارشنبه ۲۷ آذرماه ساعت ۲۳ شب از میدان آرژانتین ،رو به روی بانک سامان و برگشت جمعه ۲۹ آذر ماه ساعت ۲۳ شب

ارائه پرینت کد نت برگ الزامی است

تجهیزات مورد نیاز : بادگیر،کفش مناسب پیاده روی ،کوله پشتی شخصی، لباس گرم، ظروف اولیه شخصی، کرم ضد آفتاب، عینک و کلاه، زیرانداز یکنفره، قرص و داروهای شخصی

هزینه کلیه ورودی ها با مسافر می باشد.

تا تاریخ ۲۷ آذر ۱۳۹۲ فرصت دارین که تور ابیانه رو با تخفیف خرید کنید.

زمان استفاده : از تاریخ ۲۹ آذر الی ۲۹ آذر

برای خرید اینجا را کلیک کنید.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران