تور یکروزه روستای هرانده و غار بورنیک در نوروز

ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

رابطه شما و غارنودی چگونه است؟ روحتان با کشف فضای پر راز و رمز غار، دیدن تصاویر ایجاد شده از ریزش مداوم قطرات آب روی سنگ، لمس خنکای بی‌نظیر هوای آن و قدم گذاشتن در تالارهایی با عظمت چگونه است؟ اگر روحتان با این چیزها سازگار است، باید بگوییم چه جایی زیباتر و اسرارآمیزتر و کشف‌ کردنی‌ تر از غار بورنیک؟!

غار بورنیک در انتهای یکی از دره‌های منشعب از دره طولانی و وسیع هرانده قرار دارد که نام آن از دو کلمه «بور» و «نیک» تشکیل شده است. «بور» تغییر شکل یافته کلمه «بار» و به معنی ساحل و جای امن و ترکیب آن با کلمه نیک به معنای جای امن خوب است چون این غار محل امنی برای برای سکونت در مواقع خطر و زندگی در دوره غارنشینی بوده است.

غار بورنیک دارای سه تالار عظیم تاقدیسی است. تالار اول دارای فضایی بزرگ و سکونتگاه اصلی غار بوده است که با دالانی به تالار دوم می‌رسد که طول آن ۴۰ متر است. دیوارهای این تالار پر از چکنده‌های گل کلمی و نخودی شیری و صورتی رنگ اند که زیبایی بی‌نظیری دارد. تالار سوم غار از ابتدا تا انتها یک شیب تند سنگلاخی و لغزنده دارد. انتهای آن دهلیزی است که به تالاری پر از پرتگاه ختم می‌شود.

غار بورنیک پر از جاذبه است و زیبایی و رنگ‌های زیبا و اشکال دیدنی و یک فضای منحصر به فرد که در کمتر غاری می‌توان شبیه آن را دید.

فضای بیرون غار هم به لطف رودهای جاری اطراف آن بی‌اغراق شبیه بهشتی است سرسبز و غرق در رنگ. رنگ دره‌های اطراف و سنگ‌های آن، سبزی آن حوالی و هوای مطبوع آنجا و تجربه بی‌نظیر بازدید از غاری با قدمتی بسیار را نباید از دست داد.

 


غار بورنیک روستای هرنده

 

ویژگی های تور یکروزه روستای هرانده و غار بورنیک

دیدار از روستای هرانده

دیدار از رودخانه نم رود و غار بورنیک

چشم انداز های زیبا

محدوده جغرافیایی استان تهران

خدمات تور: وسیله نقلیه توریستی در اختیار با توجه به تعداد گردشگران ، بیمه حوادث مسافرتی و مسئولیت مدنی ، راهنما و کمک راهنما

یک وعده صبحانه

پذیرایی بین روز

نهار بر عهده مسافران

همراهی تیمی با سرپرست

برنامه سفر: گذشته از جذابیت های خود غار مسیر رسیدن به آن در هر فصل زیبایی های خاص خود را دارد. برای رسیدن به غار بورنیک باید از باغ های باصفای روستای هرانده گذشت. حضور رودخانه پر آب نمرود در کنار مسیر باعث تنوع بخشیدن به حیات جانوری و گیاهی منطقه شده است ، غار بورنیک فاقد هرگونه امکاناتی است و برای ورود به آن می بایست مجهز بود. تجربه تاریکی مطلق درون غار بعد از عبور از کنار رودخانه و باغ های با صفا خاطره ای ماندگار را در یادها رقم میزند.

حرکت به سمت جاده فیروزکوه- صرف صبحانه در رستوران- رسیدن به روستای هرانده و آغاز پیاده روی و کوهپیمایی به مدت یک ساعت- ورود به غار و بازدید از آن به مدت ۲ ساعت- صرف نهار در دهانه غار- بازگشت به کنار رودخانه نم رود و نوشیدن چای ذغالی و استراحت- بازگشت به تهران

 

شرایط استفاده تور یکروزه روستای هرانده و غار بورنیک

هر نت برگ قابل استفاده برای یک نفر

ظرفیت تور: ۳۰ نفر

تلفن جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر ۸۸۸۹۱۳۵۰ و ۸۸۸۹۰۰۲۷

دوستان محترم لطفا پس از ثبت خرید خود با موسسه ژیوار تماس گرفته و اسامی دقیق خود را برای لیست بیمه اعلام نمایید

آغاز حرکت دوشنبه ۴ فروردین ماه ساعت ۶ صبح از خیابان ملاصدرا، ابتدای شیراز شمالی، نبش زاینده رود و برگشت ساعت ۲۲:۳۰ شب

تجهیزات مورد نیاز: کارت شناسایی، دارو، لوازم بهداشتی و ظروف شخصی (لیوان، بشقاب ،قاشق و چنگال)، کلاه ایمنی، چراغ پیشانی، آب معدنی، کلاه و عینک آفتابی، لباس گرم و کفش مناسب

بدون اینترنت

آنتن دهی موبایل ۲ از ۵

ارائه پرینت کد نت برگ الزامی است

نت برگ خریداری شده قابل استرداد نمی باشد

زمان استفاده : از تاریخ ۴ فروردین الی ۴ فروردین

دوستان عزیز تا ۳ فروردین ۱۳۹۳ وقت دارین این تور رو خریداری کنین وازش لذت ببرین

برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران