شهرستان بهمئی

جاذبه های گردشگری شهرستان بهمئی

ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

جاذبه‌ها

شهرستان بهمئی به لحاظ قدمت و تاریخی که دارد، توانایی و پتانسیل تبدیل شدن به یک مقصد جذاب گردشگری را دارا است. آثار تاریخی موجود در این شهرستان با قرارگیری در کنار طبیعت زیبا و سرسبزش، حال و هوای گذشته را به گردشگران داده و باعث درک عمیق‌تر آن‌ها از این جاذبه‌ها می‌شود. تنگ سروک، دریاچه برم الوان، و زیارتگاه امامزاده سید اسدالله و سید ابراهیم، تنها بخشی از جاذبه‌های گردشگری این شهرستان است.

تنگ سروک

معنای لغوی تنگ سروک، محل سروهای کوچک می‌باشد. تنگ سروک در فاصله ۱۲ کیلومتری از شهر لیکک قرار دارد و میزبان نقوش برجسته‌ای از دوران اشکانیان است. نقوش برجسته و حجاری‌ها همیشه از اهمیت و توجه خاصی برخوردار بوده‌اند چراکه نگاهی عمیق به این نقوش برجسته کافی است تا از تاریخ یک سرزمین آگاهی پیدا کنید. درست مانند کاری که نقوش برجسته تنگ سروک انجام داده‌اند و بخشی از تاریخ شهرستان بهمئی را به نمایش گذاشته‌اند.

دریاچه برم الوان

در فاصله ۴۰ کیلومتری از شهر لیکک، آب به صورت چشمه‌هایی از اعماق زمین سر بر آورده و حیات و نشاط را به بخش کوچکی از زمین اعطا کرده که امروزه آن را با نام دریاچه/ تالاب برم الوان می‌شناسیم. قرارگیری این تالاب در منطقه‌ای کوهستانی باعث ایجاد نشاط در دل کوه‌ها و جذب گردشگران به این منطقه شده است.

تنگ ماغر

از دیگر جاذبه‌های طبیعی شهرستان بهمئی که همانند دریاچه برم الوان، در منطقه‌ای خاص به وجود آمده، تنگ ماغر است. آب خنک و گوارای این چشمه باعث شده تا گردشگران برای نوشیدن از این آب، سفری به شهرستان بهمئی داشته باشند.

قلعه نادر

 این دژ از جمله جاذبه‌های تاریخی شهرستان به شمار می‌رود که از اصالت و قدمت مردمان این سرزمین خبر می‌دهد. این قلعه روزگاری میزبان جنگاوران و فرماندهان نظامی افشاری بوده است. این قلعه، متشکل از هشت طبقه است که طبقات بالای آن مختص فرماندهان، طبقا پایین مختص نگهبانان و پایین قلعه چشمه و حوض‌های آب قرار دارند. این قلعه از نظر امنیتی به کاخ هگمتانه که ۷ دایره تو در تو دارد، بسیار شبیه است.

اماکن زیارتی

 شهرستان بهمئی از برکات وجود امامزادگان نیز بهره برده است. در فاصله ۴۰ کیلومتری از شهر لیکک، بارگاه امازادگان” سید اسدالله” و” سید ابراهیم” وجود دارد. گفته می‌شود این دو بزرگوار از نوادگان امام موسی بن جعفر( ع) می‌باشند.

بهمئی شاید به لحاظ وسعت بسیار کوچک به نظر آید اما جاذبه‌های طبیعی و تاریخی آن، به قدری هستند که این شهرستان را به یک مقصد گردشگری عالی تبدیل کنند.

مطالب مرتبط: روستاهای شهرستان بهمئی ، معرفی کلی بهمئیعبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران