جلفا ، دومین شهر پربازدید آذربایجان‌شرقی

  • جلفا ، دومین شهر پربازدید آذربایجان‌شرقی
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

معاون امور گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی در رابطه با آخرین وضعیت پربازدیدترین شهرهای استان، گفت: با توجه به آمارهای دقیق دریافت شده پس از شهرستان تبریز، محدوده‌ی جلفا ی منطقه‌ی آزاد ارس، شهرستان مراغه و شهرستان اسکو در رتبه‌های بعدی هستند.

به گزارش سیتی پیدیا و به نقل از گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌شرقی،«احمد حمزه‌زاده» با اشاره به میزان تردد خودروهای پلاک مهمان در محورهای مواصلاتی استان، گفت: در آخرین آمار ثبت شده در دستگاه‌های ترددشمار اداره‌کل پایانه‌های استان از نخستین روز آغاز بکار ستاد هماهنگی خدمات سفر تاکنون، تردد پنج میلیون دستگاه خودرو ثبت شده است که با رشد ۶ تا ۸ درصدی همراه می‌باشد.

وی با اشاره به میزان بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی استان آذربایجان‌شرقی گفت: در میان موزه‌ها و اماکن تاریخی استان کلیسای سنت استپانوس با ۳۰ درصد افزایش بازدید، رتبه‌ی نخست را دارد.

معاون امور گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی استان ۳۰ درصد افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: در بین این اماکن کلیسای سنت استپانوس با فروش ۳۰ هزار بلیت ورودی به این اثر تاریخی، با رشد ۳۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه بوده و در رتبه‌ی نخست موزه‌ها و اماکن تاریخی استان قرار دارد.

حمزه‌زاده اظهار کرد: در دور نخست سفرهای نوروزی از ۲۷ اسفندماه ۱۳۹۳ تا ۹ فروردین‌ماه، ۱۹۲ هزار بلیت در موزه‌ها و اماکن تاریخی استان به فروش رسیده است.

وی ادامه داد: پس از کلیسای سنت استپانوس، رصدخانه مراغه و موزه‌ی آذربایجان در رتبه‌های بعدی بیشترین بازدید قرار دارند.

معاون امور گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی در رابطه با میزان اسکان در اقامتگاه‌های استان هم خاطرنشان کرد: آخرین آمار دریافت شده از اقامتگاه‌هایی که آمار اقامت آن‌ها ثبت و ارائه می‌شود، برابر با ۱۹۶ هزار نفر است.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران