شهرستان شاهرود

جنگل ابر در شاهرود

  • جنگل ابر در شاهرود
  • جنگل ابر در شاهرود
  • جنگل ابر در شاهرود
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

جنگل ابر

جنگل ابر یکی از معروف ترین و زیباترین جاذبه های طبیعی ایران به شمار می رود. این جنگل در استان سمنان، شهرستان شاهرود، ۴۵ کیلومتری شمال شاهرود و در ۱۲ کیلومتری روستای ابر قرار دارد .

گونه های گیاهی و جانوری بسیار متنوع و نادری در این جنگل دیده می شوند.

صد و چهارمین اثر طبیعی کشور

جنگل ابر شاهرود قسمتی از قدیمی ترین جنگل های هیرکانی است و گونه های نادر و منحصر به فرد گیاهی و جانوری را در خود جای داده است و با مناظر خارق العاده خود، هر ساله گردشگران و طبیعت گردان زیادی را به سوی خود می کشاند. جنگلی به وسعت ۳۵ هزار هکتار که ادامه جنگل های سرسبز شمال کشور به شمار می رود و برای اقیانوس ابری که فضای آن را در بر می گیرد بسیار معروف شده است. اینجا جایی است که زمین و آسمان به هم می رسند؛ ابرها درختان را در آغوش می کشند و گاه به نظر می رسد زمین بر بال های آسمان سوار شده است.

به دلیل اهمیت بالای طبیعی جنگل ابر، این اثر به عنوان صد و چهاردهمین اثر طبیعی در تاریخ ۲۰ بهمن ۱۳۸۹ توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت. در جلسه شورای عالی محیط زیست در ۲۹ بهمن ۱۳۹۳، جنگل ابر به عنوان منطقه حفاظت شده انتخاب شد و در فهرست مناطق چهارگانه سازمان حفاظت از محیط زیست قرار گرفت.

بهترین زمان برای رفتن به جنگل ابر

بهترین زمان برای بازدید از جنگل ابر، اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت تا اواخر مهرماه است. میزان بارندگی در این منطقه به طور معمول ۴۰۰ میلی متر است و دمای هوای آن به طور میانگین به ۲۰ درجه سانتی گراد می رسد.

آدرس دقیق جنگل ابر

استان سمنان، شهرستان شاهرود، ۴۵ کیلومتری شمال شاهرود و در ۱۲ کیلومتری روستای ابر

سایر دیدنی های شاهرود

آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی شاهرود

برج کاشانه بسطام شاهرود

 عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران