شهرستان نمین

جنگل فندقلو در نمین

  • جنگل فندقلو در نمین
  • جنگل فندقلو در نمین
  • جنگل فندقلو در نمین
  • جنگل فندقلو در نمین
  • جنگل فندقلو در نمین
  • جنگل فندقلو در نمین
  • جنگل فندقلو در نمین
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

در ۳۰ کیلومتری شهر اردبیل و در نزدیکی شهر نمین، در جاده نمین به آستارا، جنگلی موسوم به جنگل فندقلو قرار دارد که محل پرورش نادرترین گونه های گیاهی است و در نوع خود بی نظیر است. این جنگل دارای درختان مختلف میوه مانند فندق، سیب وحشی، گوجه سبز، ازگیل، به، تمشک و توت فرنگی است.

در داخل جنگل هم یک استخر آب‌ گرم به نام مشه سویی وجود دارد که آب آن خاصیت درمانی دارد و افراد زیادی به این دلیل و بسیاری هم برای گشت و گذار به آنجا می‌آیند و با خانواده چند روزی را داخل جنگل و در کنار استخر آب‌ گرم و آبشاری که در منطقه قرار دارد، اقامت می‌کنند.

هوای این ناحیه به علت قرار گرفتن در ارتفاعات، دارای تابستانی بسیار خنک و مطبوع و زمستانی سرد و مرطوب است که جزو مناطق سردسیر استان محسوب می‌ گردد. دمای حداکثر مطلق ۳۷ درجه در شهریور و دمای حداقل مطلق آن ۳۷- درجه سانتیگراد در بهمن ماه است. این منطقه دو بهار دارد، یکى از ابتداى فروردین تا پایان خرداد و دیگرى از مهر تا آبان. حداقل ارتفاع جنگل فندقلو از سطح دریاهای آزاد ۱۵۰۰ متر و حداکثر ۱۸۵۰ متر می باشد.

جنگل فندقلو استعداد پرورش صد نوع گل از جمله بوماداران و بابونه را دارند. ۱۹ گونه جنگلی متعلق به ۸ تیره و ۱۷ جنس شناسایی شده است. در بین انواع شناسایی شده گونه‌ های نادری نظیر فندق، ممرز، راش، بلوط (بلند مازو) و بید مشک وجود دارد و گونه‌ های علفی منطقه چون نسترن، تمشک، خاس، پامچال، بابونه، سرخس، گیلدیگ، بنفشه وحشی، گل گاو زبان و … در زمین های آن به وفور یافت می‌ شود. با توجه به اینکه درخت فندق بیش از سایر گونه‌ها در این جنگل روییده است، این منطقه فندقلو نامیده می‌ شود. در منطقه فندقلو حیواناتی نظیر روباه، گرگ، خرس قهوه ای، سمور و پرندگانی چون قرقاول، کبک، عقاب طلایی، چکاوک و کلاغ ابلق یافت می‌شود.

در جنگل فندقلو بزرگترین پیست اسکی چمن به صورت طبیعی واقع شده است که برای برپایی اردوهای تیم ملی روی چمن از آن استفاده می‌شود.

برای دسترسی به این جنگل زیبا و خاص باید از بزرگراه شهید دادمان در جنوب شهر نمین، به سمت جاده فندقلو حرکت کرده تا به این جنگل زیبا برسید.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


منبع

1- درگاه اینترنتی همشهری آنلاین

2- ویکی پدیا

اطلاعات این مکان
آدرس
بزرگراه شهید دادمان، جاده فندقلو

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران