خانه معلم اصفهان

ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

در باره اصفهان

اصفهان از دسته شهرهای تاریخی ایران است، و این شهر مرکز استان اصفهان است. این شهر زیبا سومین شهر ایران از نظر مساحت و همین طور جمعیت می باشد. این شهر در زمان پادشاهی صفویان پایتخت ایران بود و از همان زمان رونق زیادی گرفت. اصفهان بناهای تاریخی زیادی دارد که در یونسکو به عنوان میراث تاریخی ثبت شده است، بیشتر بناهای این شهر از معماری اسلامی تبعیت می کنند، که نقش جهان یکی از شواهد این امر می باشد. این شهر زیبا دارای پل های سرپوشیده، مسجد ها و مناره های منحصر به فرد است. همین امر باعث شده اصفهان با نام نصف جهان شناخته شود. این شهر دارای پانزده منطقه شهری است. از صنایع فعال در اصفهان می توان از صنایع ذوب آهن اصفهان و کارخانه بزرگ فولاد مبارکه نام برد، همچنین اکثر کارخانه های بزرگ طلا سازی ایران در اصفهان می باشد. از دیگر منابع گردشگری اصفهان می توان از منارجنبان، پل خواجو، سی و سه پل، کاخ عالی قاپو و چهل ستون نام برد. خانه معلم اصفهان می تواند پذیرا شما برای مسافرت به این شهر زیبا باشد.

مکان های دیدنی اصفهان

میدان عالی قاپو اصفهان

موقعیت جغرافیایی اصفهان

اصفهان در منطقه ای از دامنه ی رشته کوه های زاگرس و در کنار زاینده رود واقع شده که این رود از کوه های زاگرس سرچشمه می گیرد و در نهایت به باتلاق گاو خونی می ریزد، همچنین جنگل ناژوان  از مناطق خوش آب و هوا است، که کنار زاینده رود واقع شده است. از مناطق گردشگری اصفهان می توان به  کوه کلاه قاضی و کوه صفه  اشاره نمود.  منطقه کلاه قاضی، یک پارک ملی بسیار بزرگ است، که محل زندگی پازن، عقاب ، آهو و کل  است.

اصفهان دارای آب و هوایی معتدل و خشک است و مقدار بارش باران و برف متوسط است.

بادهایی که در این استان اصفهان می ‌وزند، بیشتر بادهای غربی و جنوب غربی می باشند، زمان وزش  بادهای جنوب غربی مشخص نیست و این بادها در بیشتر ایام سال می ‌‌وزند.

جاهای دیدنی اصفهان

اصفهان مکان های دیدنی بسیار زیادی دارد. لقب این شهر نصف جهان می باشد یعنی آن قدر جاذبه های گردشگری آن زیاد است که گویا نیمی از جهان را در بر می گیرد. ما در این مطلب چند مورد از این مکان های دیدنی را برای شما آورده ایم.

میدان نقش جهان:

این میدان باشکوه در زمان شاه عباس اول در محلی به نام نقش جهان بنا شد. این میدان زیبا چهار اثر مهم را در خود جا داده است، در شمال آن قیصریه ، در جنوب آن مسجد تاریخی امام ، در شرق آن مسجد شیخ لطف الله و عمارت عالی قاپو در غرب واقع شده است. این میدان یکی از جاذبه هلی دینی اصفهان حساب می شود .

سردر و بازار قیصریه:

این سردر بزرگ قوسی شکل می باشد و ورودی اصلی بازار اصفهان می باشد، روی  این سردر عظیم آثار و نقش و نگارهای زیبایی وجود دارد، بازار قیصریه در دوران صفویه بسیار پر رونق بوده است، امروزه در این بازار بیشتر صنایع دستی اصفهان به فروش می رسد.

کاخ عالی قاپو:

عالی قاپو ، یک شاهکار معماری است. این بنا متعلق به قرن یازدهم است. معنای عالی قاپو درگاه بلند است. این بنا شش طبقه است و ساخت آن در چند مرحله انجام شده است، در طبقه سوم آن ایوانی با یک حوض مرمری زیبا ساخته شده است.

 

خانه معلم اصفهان

در اصفهان چند خانه معلم وجود دارد. طبق نظر سنجی های انجام شده، از افرادی که در این مسافر خانه ها اقامت داشته اند اصفهان خانه های معلم بسیار خوب و تمیزی دارد. برای رزرو این اتاق ها باید از قبل اقدام نماییم و هزینه این خانه ها نسبت به هتل، بسیار به صرفه تر می باشد. ما در پایین صفحه برای شما لیست خانه های معلم واقع در اصفهان را آورده ایم.

بلوار ارتش، حد فاصل میدان ارتش و تقاطع شهدای غزه

خیابان جابر انصاری، خیابان آذر

خیابان پروین، خیابان معراج، فجر ۳

انتهای خیابان هشت بهشت شرقی، خیابان میثم، خیابان ارشاد

خیابان آتشگاه، انتهای خیابان باغ فردوس

خیابان کاوه، بعد از بیمارستان سوانح سوختگی، کوچه ۳۶، روبروی فرهنگسرای باران

برای اطلاع از لیست کامل خانه معلم شبستر با ما همراه شوید.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران