شهرستان تربت حیدریه

خانه معلم تربت حیدریه

ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

خانه معلم تربت حیدریه – ستاد اسکان فرهنگیان تربت حیدریه

تربت حیدریه، یکی از شهرهای استان خراسان رضوی و مهد عرفای به نام ایران است. این شهرستان در ۱۴۰ کیلومتری مشهد مقدس قرار گرفته و یکی از بزرگ‌ترین مراکز تولید زعفران ایران و جهان است. اگر تاکنون به این شهرستان زیبا سفر نکرده‌اید، حتما در سفر به مشهد مقدس سری به آن بزنید. در تربت حیدریه علاوه بر زعفران محصولات دیگری همچون بادام، پسته، گردو و خشکبار کشت و صادر می‌شوند. می‌توانید از این محصولات به عنوان سوغاتی خریداری کنید. البته که در مسافرت علاوه بر بازدید از جاذبه‌های شهر و خرید سوغاتی، یکی از مهم‌ترین نکات یافتن محل اقامت مناسب است. باید به مسافرانی که قصد سفر به تربت حیدریه دارند، بگوییم که از بابت محل اسکان هیچ نگرانی نداشته باشند. خانه معلم تربت حیدریه تمامی امکانات لازم جهت اقامت و رفاه مسافران فرهنگی آماده کرده و تدارک دیده است.

اسکان فرهنگیان در تربت حیدریه

خانه معلم تربت حیدریه ستاد اسکان فرهنگیان تربت حیدریه

خانه معلم تربت حیدریه

فرهنگیان از قشر ارزشمند و مهم جامعه هستند و هر اندازه که برایشان احترام قائل باشیم، باز هم کم است. فرهنگیان هستند که با تربیت و آموزش صحیح پایه و ریشه جامعه را می‌سازند. به همین سبب باید اداره آموزش و پرورش هر استان اسکان‌های مجهزی برای اقامت خانواده‌های فرهنگی در تعطیلات نوروزی و تابستانی فراهم نماید. اگر مطلع باشید، معمولا خانواده‌های فرهنگی در سفر به شهرهای ایران، در هرکجا که قصد اقامت داشته باشند، با به همراه داشتن کارت مخصوص فرهنگی می‌توانند به همراه خانواده خود در خانه‌های معلم و یا مدارسی که جهت اسکان فرهنگیان آماده گردیده‌اند، اقامت کنند و از تسهیلات مخصوص این اسکان‌ها بهره‌مند شوند. امروزه، با افزایش تعداد مسافران و گردشگران داخلی، علاوه بر مدارس دولتی مدارس غیر دولتی نیز جهت ارائه خدمات به خانواده‌های فرهنگی در ایام تعطیلی به ویژه ایام نوروزی آماده می‌گردند. اگر شما نیز جزو فرهنگیان کشور عزیزمان هستید، می‌توانید در سفر به مشهد مقدس، از شهرستان پُربار و پر محصول تربت حیدیریه نیز بازدید کنید و با داشتن کارت فرهنگی، در خانه معلم تربت حیدریه اسکان یابید. قطعا، این تجربه برایتان بی‌نظیر خواهد بود و از این‌که فردی فرهنگی هستید و از امکانات این سمت شریف بهره‌مند می‌گردید، خشنود و خرسند خواهید شد.

شرایط اقامت در خانه معلم

خانه معلم تربت حیدریه ستاد اسکان فرهنگیان تربت حیدریه

خانه معلم تربت حیدریه

تربت حیدریه یکی از مقاصد زیبای گردشگران است و اکثرا مسافرانی که برای زیارت به مشهد مقدس سفر می‌کنند، در مسیرشان از این شهرستان زیبا نیز، بازدید می‌کنند. اگر قصد دارید در سفر به تربت حیدریه در خانه معلم اقامت داشته باشید، در مورد شرایط رزرو آن مطالعه نمایید.

  1. پنجمین روز از هرماه، غیر از ایام نوروز، سایت اسکان فرهنگیان ساعت ۸ صبح فعال می‌گردد.
  2. همراه داشتن کارت شناسایی آموزش و پرورش شخص فرهنگی و شناسنامه کامل همراهان الزامی است. لازم به ذکر است تنها خود شخص فرهنگی به همراه پدر، مادر، فرزندان و همسر می‌توانند از اتاق خانه معلم استفاده نمایند.
  3. افراد مجرد در مرکز پذیرش نمی‌شوند.
  4. زمان تحویل اتاق بعد از ساعت ۱۵ و زمان تخلیه اتاق قبل از ساعت ۱۳ می‌باشد. از ساعت ۱۲ بامداد تا ۶ صبح درب نگهبانی مرکز بسته می‌باشد.
  5. هر خانواده فرهنگی و زوج فرهنگی همزمان قادر به رزرو یک اتاق می‌باشند.
  6. در صورتی که قصد انصراف از رزرو اتاق را داشته باشید، باید درخواست خود را به صورت کتبی به مرکز اسکان فرهنگیان فاکس کنید. کنسل رزرواسیون تا یک هفته قبل از موعد ۱۵%، سه روز قبل از موعد ۲۰% و در همان روز تا قبل از ساعت ۱۲ ۵۰% هزینه دارد و از کل مبلغ پرداختی کسر می‌گردد.
  7. زمانی می‌توانید از رزرو اینترنتی اطمینان خاطر داشته باشید که مبلغ مذکور از حساب بانکی‌تان کسر گردیده و کد رهگیری و شناسه پرداختی از طریق سایت اعلام حضورتان گردد.

توجه داشته باشید جمله “اتاق در محدوده انتخابی رزرو است”، به معنای تکمیل بودن ظرفیت می‌باشد.

آدرس خانه معلم تربت حیدریه: خراسان رضوی، تربت حیدریه، بلوار باهنر، باهنر ۴۷

شماره تماس: ۰۵۱۵۲۳۱۲۰۴۶

بازدید از مزارع زعفران تربت حیدریه

خانه معلم تربت حیدریه ستاد اسکان فرهنگیان تربت حیدریه

خانه معلم تربت حیدریه

در سفر به تربت حیدریه حتما از مزارع زعفران بازدید کنید و با کاشت و برداشت این طلای قرمز رنگ از نزدیک آشنا شوید. به عنوان سوغاتی می‌توانید از زعفران تربت حیدریه خریداری کنید که در ایران و حتی جهان شهرت دارد. هرچه باشد وقتی نام غذای ایرانی می‌آید، اولین تصویری که به ذهن‌ها می‌آید، پلوی تزئین شده با زعفران است. طعم زعفران‌های تربت حیدریه نیز خاص و بی‌نظیر است و عطر و بوی عجیبی دارند. زعفران گیاه کوچکی است که ۶ گلبرگ بنفش یا ارغوانی دارد و دارای ۳ پرچم و یک مادگی می‌باشد که به کلاله سه شاخه قرمز رنگ منتهی می‌شود. این کلاه سه شاخه قرمز رنگ مورد استفاده قرار گرفته و زعفران نامیده می‌شود. درمان سرفه، بیماری‌های معده، سرماخوردگی، بیماری‌های قلبی، خونریزی رحم، بی‌خوابی، افزایش اشتها، بهبود عملکرد سیستم گوارش، نشاط آور و … از جمله فواید زعفران هستند.

با سفر به تربت حیدریه و اقامت یک یا چند روزه در خانه معلم تربت حیدریه، با خاصیت‌های درمانی این طلای قرمز بیشتر آشنا شوید.

مطالب مرتبط: خانه معلم بیرجند، خانه معلم مشهد، خانه معلم سبزوارعبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران