شهرستان جیرفت

خانه معلم جیرفت

ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

معرفی خانه معلم جیرفت ستاد اسکان فرهنگیان جیرفت

جیرفت، یکی از شهرهای زیبای تاریخی در استان کرمان که یکی از مقاصد محبوب گردشگری در تمام سال و به ویژه در ایام تعطیلات نوروزی می‌باشد. بازدید از جاذبه‌های تاریخی کرمان و معاشرت با مردمان مهربان و خونگرم این استان از جمله دلایلی هستند که مردم ایران، کرمان را برای مسافرت انتخاب می‌کنند. نوروز ۹۸ در شهرستان جیرفت با حجم زیادی از مسافران از سراسر ایران سپری شد و این امر تعجب اهالی جیرفت را برانگیخت و آن‌ها را شگفت‌زده و البته خوشحال کرد. یکی از مشکلاتی که در سال‌های اخیر برای مسافران نوروزی پیش می‌آمد، کمبود محل اسکان مسافر بود. بسیاری از مسافران فرهنگی از خانه‌ معلم و مدارسی که محل اسکان فرهنگیان هستند، برای اقامت استفاده می‌کنند. اما شهرستان جیرفت در نوروز سال‌های ۹۵ و ۹۶ با تجربه بی سابقه از مسافران نوروزی بی‌شمار با وجود مراکز اسکان فرهنگیان، در اسکان دادن به تمامی مسافران نتوانست به خوبی جوابگو باشد.

افتتاح خانه معلم جدید در جیرفت – ستاد اسکان فرهنگیان جیرفت

خانه معلم جیرفت ستاد اسکان فرهنگیان جیرفت

خانه معلم جیرفت

در نوروز سال‌های ۹۵- ۹۶ مسافران نوروزی با استقبال از شهرستان جیرفت، ایده ساخت خانه معلم را در ذهن مسئولین اداره آموزش و پرورش به وجود آوردند. تا پیش از آن سابقه حضور این حجم از مسافران در شهرستان جیرفت بسیار کم بود. اکثر مسافران از قشر فرهنگی جامعه بودند و به دلیل تکمیل بودن ظرفیت مدارس و کلاس‌ها، با کمبود محل اقامتی مواجه بودند. بدین سبب با استقبال گردشگران و مسافران از سراسر ایران و مواجه شدن با کمبود محل اسکان، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان جیرفت اعلام کردند طی ۴ ماه جهت ملاحظه رفاه مسافران و به ویژه فرهنگیان عزیز ساخت خانه معلم جدید در دستور کار قرار گرفته و افتتاح خواهد گردید.

افتتاح خانه معلم جدید در شهرستان جیرفت برای جذب گردشگران فرهنگی امتیاز بسیار مثبتی به حساب می‌آید. از آن جایی که افراد فرهنگی قشر ارزشمند جامعه هستند، باید رفاه حال آنان از هر لحاظ در نظر گرفته شود.  خانه‌های معلم و مراکز اسکان فرهنگیان در ایام تعطیلات نوروزی و تعطیلات تابستانی تمامی امکانات لازم را جهت آسایش و رفاه فرهنگیان تدارک دیده و کلاس‌ها را برای اقامت خانواده‌های فرهنگی آماده می‌کنند. امروزه، مدارس غیر دولتی نیز آمادگی‌های لازم را جهت رفاه حال مسافران فرهنگی انجام می‌دهند تا مشکل کمبود مکان اقامتی را برطرف کنند. اگر جزو قشر فرهنگی جامعه هستید، با خیال آسوده به شهرستان زیبای جیرفت سفر کنید و نگران محل اسکان نباشید. برای آسودگی خاطر بیشتر می‌توانید قبل از سفر رزرواسیون اتاق را به صورت اینترنتی از طریق سایت eskan.medu.ir انجام دهید. همچنین، به طور حضوری نیز می‌توانید با تحویل کارت مخصوص فرهنگی و کارت شناسایی خود و افراد خانواده اتاق خود را تحویل بگیرید.

شرایط رزرو خانه معلم جیرفت – ستاد اسکان فرهنگیان جیرفت

خانه معلم جیرفت ستاد اسکان فرهنگیان جیرفت

خانه معلم جیرفت

جیرفت یکی از مقاصد زیبای گردشگران است و مسافران به خاطر اماکن باستانی و تاریخی این شهرستان زیبا را برای مسافرت انتخاب می‌کنند. اگر قصد دارید در سفر به جیرفت در خانه معلم اقامت داشته باشید، در مورد شرایط رزرو آن مطالعه نمایید.

  1. پنجمین روز از هرماه، غیر از ایام نوروز، سایت اسکان فرهنگیان ساعت ۸ صبح فعال می‌گردد.
  2. همراه داشتن کارت شناسایی آموزش و پرورش شخص فرهنگی و شناسنامه کامل همراهان الزامی است. لازم به ذکر است تنها خود شخص فرهنگی به همراه پدر، مادر، فرزندان و همسر می‌توانند از اتاق خانه معلم استفاده نمایند.
  3. افراد مجرد در مرکز پذیرش نمی‌شوند.
  4. زمان تحویل اتاق بعد از ساعت ۱۵ و زمان تخلیه اتاق قبل از ساعت ۱۳ می‌باشد. از ساعت ۱۲ بامداد تا ۶ صبح درب نگهبانی مرکز بسته می‌باشد.
  5. هر خانواده فرهنگی و زوج فرهنگی همزمان قادر به رزرو یک اتاق می‌باشند.
  6. در صورتی که قصد انصراف از رزرو اتاق را داشته باشید، باید درخواست خود را به صورت کتبی به مرکز اسکان فرهنگیان فاکس کنید. کنسل رزرواسیون تا یک هفته قبل از موعد ۱۵%، سه روز قبل از موعد ۲۰% و در همان روز تا قبل از ساعت ۱۲ ۵۰% هزینه دارد و از کل مبلغ پرداختی کسر می‌گردد.
  7. زمانی می‌توانید از رزرو اینترنتی اطمینان خاطر داشته باشید که مبلغ مذکور از حساب بانکی‌تان کسر گردیده و کد رهگیری و شناسه پرداختی از طریق سایت اعلام حضورتان گردد.

توجه داشته باشید جمله “اتاق در محدوده انتخابی رزرو است”، به معنای تکمیل بودن ظرفیت می‌باشد.

آدرس خانه‌ معلم جیرفت :

– خیابان ۱۷ شهریور، جنب کلینیک دامپزشکی

– خیابان عدالت، خیابان امیر کبیر، روبروی دادگستری قدیم، جنب پژوهش سرا

اگر جزو خانواده فرهنگیان هستید و تجربه اقامت در خانه معلم شهرستان جیرفت را داشته‌اید، نظرات خود را در قسمت کامنت با ما و سایر خوانندگان فرهنگی در میان بگذارید.

حتما بخوانید: مکان های دیدنی استان کرمان, شیرینی کلمپه کرمانعبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران