شهرستان سبزوار
  • هتل
  • جاذبه های مذهبی
  • جاذبه های فرهنگی و هنری
  • جاذبه های تاریخی

خانه معلم سبزوار

ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

خانه معلم سبزوار

ایام تعطیل برای افراد کارمند و اداری فرصت مناسبی است تا بار سفر بسته و سری به جاهای دیدنی بزنند. برخی از سازمان‌ها و ادارات در این ایام برای کارمندان خود امکانات ویژه‌ای را در نظر می‌گیرند. آموزش و پرورش نیز برای فرهنگیان، خانه‌های معلم و مراکز اسکان فرهنگیان را با قیمتی بسیار مناسب در نظر گرفته است. البته این مراکز اسکان مختص فرهنگیان نبوده و در صورت وجود ظرفیت خالی، این امکان را دارند تا در اختیار افراد مشاغل آزاد و غیر فرهنگی قرار بگیرند. این مراکز اسکان در هر شهر و نقطه‌ پر بازدید از ایران وجود دارند. یکی از این شهرهای پر بازدید سبزوار است. این شهر با جاذبه‌ها و داستان‌های پهلوانی خود، هر گردشگری را وسوسه می‌کند تا برای یک بار هم که چمدان سفر بسته و عازم این دیار شوند.

سبزوار

خانه معلم سبزوار - ستاد اسکان فرهنگیان سبزوار

خانه معلم سبزوار

سبزوار از جمله شهرهایی است که رد پای آن را در افسانه‌ها و اساطیر نیز می‌توان یافت. این شهر انواع مختلفی از جاذبه‌های تاریخی، زیارتی و طبیعی را در اختیار دارد. البته از پوشش سنتی زیبای سبزوار، صنایع دستی و غذاهای خوشمزه سنتی آن نیز نباید غافل شد. آتشکده‌ها، امامزاده‌ها، آرامگاه‌های پادشاهان و عارفان، مساجد، خانه‌های سنتی، درختان کهنسال فقط بخشی از جاذبه‌های سبزوار هستند. این جاذبه‌های متنوع باعث شده تا گردشگران در ایام تعطیلات فرصت را غنیمت شمرده و سری به این شهر پر جاذبه بزنند. سبزوار هتل‌ها و مراکز اقامتی چندانی ندارد اما فرهنگیانی که عازم سبزوار هستند، می‌توانند در مراکز اسکان فرهنگیان این شهر اقامت راحت و آسوده‌ای داشته باشند.

خانه‌های معلم

خانه معلم سبزوار - ستاد اسکان فرهنگیان سبزوار

خانه معلم سبزوار

مدارسی که در ایام تعطیلات کاربری خود را تغییر داده و به مراکز اسکان فرهنگی تبدیل می‌شوند، به طور کلی و با توجه به امکاناتی که دارند به چهار دسته ویژه- الف- ب- ج تقسیم می‌شوند.

مدارس گروه ویژه کامل‌ترین امکانات را دارند. این مدارس دارای تخت- فرش- تلویزیون- یخچال- بالش- پتو- و وسایل سرمایش و گرمایش هستند. حمام و آشپزخانه در این مدارس به صورت مشترک است. مراکز پردیس دانشگاه فرهنگیان- اردوگاه‌ها- و مدارس، مراکز اسکان گروه ویژه را تشکیل می‌دهند.

مدارسی که در طبقه بندی رده الف را گرفته‌اند، همانند گروه ویژه، دارای پتو- فرش- بالش- تلویزیون- و یخچال هستند. وسایل گرمازا و خنک کننده در این مدارس نیز موجود است. حمام و آشپزخانه این گروه نیز به مانند گروه ویژه، به صورت مشترک می‌باشد.

مدارس گروه ب از نظر امکانات چیزی از دو گروه قبلی کم ندارند. این مدارس نیز به پتو- بالش- فرش و وسایل گرمازا و خنک کننده مجهز می‌باشند با این تفاوت که تلویزیون- یخچال- آشپزخانه و حمام در این مراکز به صورت مشترک هستند.

مدارسی که در گروه ج قرار گرفته‌اند دارای فرش یا موکت بوده و گاها پتو هم نیز دارند. تلویزیون- یخچال- و اجاق گاز در این مدارس مشترک هستند.

خانه معلم سبزوار

خانه معلم سبزوار - ستاد اسکان فرهنگیان سبزوار

خانه معلم سبزوار

سبزوار تنها یک خانه معلم دارد. هنرستان محمودیه خیامی، مدرسه‌ای است که در ایام تعطیل آغوش گرم خود را به روی میهمانان فرهنگی باز کرده است. این هنرستان در بلوار سربداران و جنب هتل کاملیا قرار دارد.

شماره تلفن: ۰۵۱۴۴۲۴۴۰۱۰

جاذبه‌های اطراف: موقعیت هنرستان محمودیه خیامی به دور از جاذبه‌های سبزوار است و تنها جاذبه نزدیک به این مرکز اسکان مسجد جامع سبزوار است که آن هم حدود ۲ کیلومتر از این مدرسه فاصله دارد.

خانه‌های معلم در هر گوشه از ایران وجود دارند. این مراکز اسکان را فرهنگیان می‌توانند به صورت اینترنتی رزرو کنند. برای هر فرد فرهنگی یک اتاق در این مراکز اسکان در نظر گرفته است. حداکثر ظرفیت در نظر گرفته برای اتاق‌ها ۵ نفر است که به این تعداد، ۳ نفر دیگر می‌توانند اضافه شوند اما اگر تعداد افرادی بیش از این تعداد خواهان اقامت بودند، باید برای رزرو یک اتاق اضافه اقدام کنند. مدت زمان اقامت در مراکز اسکان فرهنگیان معمولا ۷۲ ساعت می‌باشد.

مطالب مرتبط: خانه معلم مشهد، خانه معلم استان سمنان، خانه معلم استان خراسان شمالیعبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران