شهرستان نیشابور

خانه معلم نیشابور

ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

خانه معلم نیشابور – مراکز اسکان فرهنگیان نیشابور

خانه‌های معلم پدیده تازه گردشگری و اقامت هستند. این خانه‌ها و مراکز اسکان جهت اقامت فرهنگیان در نظر گرفته شده‌اند. گرچه برخی اوقات، این مراکز افراد دیگر مشاغل را نیز پذیرا هستند اما اولویت‌شان با فرهنگیان است. مراکز اسکان فرهنگیان تقریبا در هر نقطه از ایران وجود دارند. هدف از ایجاد چنین مراکز اسکانی، سفر آسوده فرهنگیان به شهرهای مختلف، بدون مشغله فکری مرتبط با هزینه اقامت می‌باشد. نیشابور از جمله شهرهای تاریخی و پر جاذبه ایران است که در طول سال پذیرای گردشگران بسیاری است. از این رو در این شهر چند خانه معلم و مراکز اسکان فرهنگیان در نظر گرفته شده است.

نیشابور

خانه معلم نیشابور - مراکز اسکان فرهنگیان نیشابور

خانه معلم نیشابور

نیشابور از شهرهای پرجاذبه و تاریخی ایران است. حتی نام این شهر به تاریخ و پادشاهان گذشته گره خورده است. نیشابور جاذبه‌های فراوانی دارد که از آن بین، قدمگاه نیشابور مطرح‌تر است. این شهر زیبا و تاریخی، در طول سالیان و دهه‌های مختلف میزبان مشاهیر و بزرگ مردان بسیاری بوده است. آرامگاه بسیاری از افراد بزرگ همانند عطار، خیام و کمال الملک نیز در این شهر قرار دارد. البته روستاهای اطراف شهر را نیز می‌توان جزو جاذبه‌ها و مکان‌های دیدنی نیشابور قرار داد و بد نیست در سفر خود به نیشابور، سری هم به روستاهای اطراف این شهر بزنید. پس از بازدید از این جاذبه‌ها حتما به دنبال خرید سوغات و یادگاری‌هایی از ان شهر خواهید بود. سوغاتی‌های نیشابور به مانند بیشتر شهرهای ایران، شامل قالیچه و فرش دستبافت با طرح مختص این منطقه می‌باشد. البته سوغاتی‌های این شهر به همین جا ختم نمی‌شود، فیروزه نیشابور از سوغاتی است که نمی‌توان به راحتی از آن گذشت. زیبایی فیروزه شما را بر آن می‌کند تا حتما چندین انگشتر و یا گردنبند فیروزه را به عنوان سوغات و یادگاری تهیه کنید. از سوغاتی‌ها که بگذریم به قسمت خوشمزه سفر، یعنی امتحان کردن طعم غذاهای سنتی و محلی می‌رسیم. غذاهای محلی هر منطقه از جمله خوراکی است که باید حتما طعم آن را چشید. غذاهای محلی نیشابور چندان متنوع نیستند و عمدتا شامل آش‌های مختلفی مانند آش اماج و آش حلبه و زیره می‌باشند.

خانه معلم نیشابور و مراکز اسکان فرهنگیان

خانه معلم نیشابور - مراکز اسکان فرهنگیان نیشابور

خانه معلم نیشابور

نیشابور به دلیل جاذبه‌های فراوان خود و نزدیکی به مشهد مقدس، به مقصدی ایده‌آل برای گذراندن ایام تعطیل به شمار می‌روند. از همین رو دو مرکز اسکان فرهنگیان در نیشابور در نظر گرفته شده است:

  1. اولین مرکز اسکان فرهنگیان در نیشابور، واقع در میدان امام خمینی- خیابان شهید جعفری- اداره آموزش و پرورش است. امکانات این مرکز اسکان به مانند سایر مراکز اسکان شامل فرش- پتو- تلویزیون- آشپزخانه- حمام- و سایل سرمایش و گرمایش است.

تلفن: ۰۵۱۴۳۳۳۴۱۸۱۰

جاذبه‌های اطراف: متاسفانه این مرکز اسکان به جاذبه‌ها و مکان‌ها دیدنی چندان نزدیک نیست. کتابخانه- چندین بانک و یک تالار و رستوران از نزدیک‌ترین مکان‌های این مرکز اسکان به شمار می‌روند.

  1. دومین مرکز اسکان فرهنگیان در نیشابور، مدرسه نمونه محبی است که در میدان باغرود قرار دارد. امکانات این مرکز نیز شامل فرش- تلوزیون- پتو- آشپزخانه- و حمام می‌باشد.

تلفن: ۴۳۳۳۳۸۸۵ -۰۵۱۴۲۲۴۹۰۷۰

جاذبه‌های اطراف: این مراکز اسکان نیز فاصله بسیار زیادی از مراکز و جاهای دیدنی نیشابور دارد. اما مزیت آن نزدیک بودن به ایستگاه اتوبوس است. مجموعه ورزشی- و غذاخوری‌ها از مراکز نزدیک به این مرکز اسکان هستند.

نیشابور به غیر از مراکز اسکان فرهنگیان دارای چند خانه معلم نیز هست:

  1. خانه معلم شماره ۱ نیشابور در خیابان فردوسی شمالی- خیابان فضل- نرسیده به چهارراه مدرس قرار دارد. این خانه معلم اتاق و سوییت ندارد.

تلفن: ۰۵۱۴۲۲۲۹۳۷۰

  1. دومین خانه معلم نیشابور جنب آرامگاه خیام قرار دارد. این خانه معلم دارای دو سوییت- ۳ اتاق ۱۰ تختی- ۱ اتاق ۸ تختی- ۲۳ اتاق ۳ تخته- و ۷ اتاق ۴ تخته با امکانات مختلف شامل یخچال- تلویزیون- آشپزخانه- و حمام است.

تلفن: ۰۵۱۴۲۲۲۱۴۳

جاذبه‌های اطراف: آرامگاه کمال الملک- محوطه باستانی شادیاخ- افلاک نمای نیشابور از جمله جاذبه‌های نزدیک به این خانه معلم است. در اطراف این خانه معلم رستوران سنتی و پارکینگ نیز وجود دارد. نزدیکی به ایستگاه اتوبوس نیز از دیگر مزایای این خانه معلم است.

  1. دیگر خانه معلم نیشابور، مرکز آموزشی رفاهی شماره ۳ است که در شهرک فرهنگیان- و بلوار غزالی قرار دارد. این مرکز دارای تخت‌خواب و رستوران است و قیمت بسیار مناسبی دارد.

تلفن: ۰۵۱۴۲۶۲۳۳۹۹

جاذبه‌های اطراف: این مرکز به جاهای دیدنی نیشابور دسترسی نزدیکی ندارد. اما در اطراف آن رستوران‌ها- کافه‌ها و فروشگاه‌های مختلفی وجود دارد.

اگر قصد سفر به نیشابور و اقامت در این مراکز را دارید پیشنهاد می‌کنیم قبل از عزیمت، محل اقامت خود را رزرو کرده تا از بابت محل اقامت خیال‌تان آسوده باشد.

مطالب مرتبط: آرامگاه کمال الملک در نیشابور، آرامگاه عطار نیشابوری در شهر نیشابور

حتما بخوانید: خانه معلم سبزوار، ستاد اسکان فرهنگیان استان خراسان رضویعبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران