شهرستان چابهار

خانه معلم چابهار

ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

خانه معلم چابهار – ستاد اسکان فرهنگیان چابهار

خانه‌های معلم که با نام مراکز اسکان فرهنگیان نیز شناخته می‌شوند، گرچه به تازگی پا در عرصه گردشگری نهاده‌اند اما به خوبی توانسته‌اند جایگاه خود را به عنوان یک محل اقامت مناسب تثبیت کنند. مراکز اسکان فرهنگیان همانطور که از نامش برمی‌آید، مختص اعضای فرهنگیان می‌باشد اما این امر مانع پذیرش افراد غیر فرهنگی در این مراکز نیست. به عبارتی اگر این مراکز ظرفیت خالی و امکان پذیرش داشته باشند، حتما میزبان سایر افراد و مشاغل نیز خواهند بود. این مراکز اسکان کم و بیش در هر شهری از ایران وجود دارند. در واقع هرجایی که مدرسه است، امکان وجود اسکان فرهنگی نیز هست. چابهار به عنوان یکی از مقاصد زیبای گردشگری، یکی از این مراکز اسکان فرهنگی را دارا بوده و با آغوش گرم پذیرای فرهنگیان و سایر افراد است.

چابهار

خانه معلم چابهار - ستاد اسکان فرهنگیان چابهار

خانه معلم چابهار

شهرهای بندری همیشه جزو مقاصد زیبای گردشگری به شمار می‌روند. چابهار از جمله این شهرهای بندری استان سیستان و بلوچستان است که از موقعیت بسیار عالی‌ای برخوردار است. برای سفر به چابهار به دلیل و بهانه‌ای نیاز نخواهید داشت، کافی است نگاهی به طبیعت زیبا و فروشگاه‌ها و مغازه‌های آن بیاندازید تا چمدان به دست راهی این شهر جنوبی ایران شوید. قلعه انوشیروان، ساختمان قدیمی گمرک، آرامگاه سید غلام رسول، جنگل‌های حرا، تالاب صورتی و تمساح ایرانی از جمله دیدنی‌های چابهار به شمار می‌روند. پس از بازدید از این جاذبه‌های طبیعی و تاریخی، بهترین کار امتحان کردن لباس سنتی چابهار است که از جمله زیباترین لباس‌های محلی به شمار می‌رود. علاوه بر امتحان کردن این لباس سنتی توصیه می‌کنیم حتما طعم غذاها، نان‌ها و شیرینی‌های محلی چابهار را نیز بچشید. بعلاوه چابهار صنایع دستی بسیار زیبایی نیز دارد که می‌توانید آن‌ها را به عنوان سوغات و یا یادگاری تهیه کنید تا همیشه حال و هوای چابهار را در منزل داشته باشید.

رزرو خانه معلم چابهار – ستاد اسکان فرهنگیان چابهار

خانه‌های معلم و مراکز اسکان فرهنگیان، مختص فرهنگیان و خانواده درجه یک( پدر-مادر- همسر-فرزندان) آنان می‌باشد. فرهنگیانی که عازم سفر هستند و قصد اقامت در مراکز اسکان فرهنگیان را دارند می‌بایست کارت ملی و حکم کارگزینی فرهنگی خود را همراه داشته و ارائه دهند. گرچه اعلام شده که این مراکز مختص فرهنگیان است اما در صورت وجود ظرفیت خالی، سایر افراد را نیز پذایرا خواهند بود. مدت زمان اسکان در این مراکز، ۷۲ ساعت می‌باشد. هر فرد فرهنگی می‌تواند تنها یک اتاق را در این مراکز رزرو کند و در صورت اینکه خواهان اتاقی اضافه باشد، تعرفه آن( اتاق اضافه) به صورت تعرفه آزاد برای وی در نظر گرفته خواهد شد. مدارس در نظر گرفته شده برای فرهنگیان، بر اساس امکانات موجود به ۴ گروه تقسیم می‌شوند. فرهنگیانی که قصد سفر و اقامت در مراکز اسکان فرهنگیان و خانه‌های معلم را دارند می‌توانند با مراجعه به سایت‌های اعلام شده به رزرو محل اقامت خود اقدام کنند. اگر فردی رزرو خود را انجام دهد اما در زمان تعیین شده به مرکز مد نظر مراجعه نکند، رزرو وی لغو و مبلغ آن بازگردانده خواهد شد.

خانه معلم چابهار – ستاد اسکان فرهنگیان چابهار

خانه معلم چابهار - ستاد اسکان فرهنگیان چابهار

خانه معلم چابهار

چابهار تنها یک مرکز اسکان را برای فرهنگیان در نظر گرفته است. مدرسه کشتیرانی ۷ مدرسه پسرانه‌ای است که در ایام تعطیلات به عنوان مرکز اسکان فرهنگیان استفاده می‌شود. آدرس این مدرسه به شرح زیر است:

چابهار- بلوار شهید ریگی- روبروی دانشگاه دریانوردی- مدرسه کشتیرانی۷( دبستان پسرانه)

شماره تلفن: ۰۵۴۳۵۳۲۰۴۱۳

جاذبه‌های اطراف خانه معلم چابهار : گرچه چابهار پر از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی است که باید تک تک آن‌ها را دید اما تنها جاذبه‌ای که در اطراف این مدرسه وجود دارد، مقبره سید غلام رسول است. در مورد این مقبره گفته‌های فراوانی وجود دارد که جالب‌ترین آن‌ها خبر از برگزاری جشن و رقص و پایکوبی در زمان فوت صاحب مقبره است. این مراسم همه ساله برگزار می‌شده اما امروزه به دست فراموشی سپرده شده است.

چابهار به دلیل موقعیت خود، سواحل بسیار زیبایی دارد که امکان جت اسکی و انواع مختلف تفریحات عالی را به گردشگران می‌دهد. پاساژها و بازارهای این شهر بندری با قیمت‌های مناسب، از دیگر عواملی است که بسیاری از افراد مجذوب این شهر شده‌اند. البته اگر سفری به این بخش از ایران داشتید پیشنهاد می‌کنیم علاوه بر تفریحات رایج و صد البته خرید، به بازدید از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی آن نیز بروید تا علاوه بر لذت بردن از این زیبایی‌ها، عکس‌های خاصی نیز بگیرید.

مطالب مرتبط: همه چیز در مورد چابهار، ستاد اسکان فرهنگیان استان سیستان و بلوچستانعبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران