شهرستان نیشابور
  • خرو نیشابور
  • خرو نیشابور
  • خرو نیشابور
  • خرو نیشابور
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

خرو شهری در بخش زبرخان نیشابور می باشد که بعد از نیشابور پرجمعیت ترین شهر منطقه است

خرو

خرو  در بخش زبرخان شهرستان نیشابور قرار دارد. پس از نیشابور، پرجمعیت‌ترین شهر منطقه است. شهر خرو دارای ۴ محله با نام‌های خرو علیا، خرو سفلی، شهرک امام رضا و ساحل برج می‌باشد.

جاذبه های گردشگری

از جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به آبشار به نام‌های شاه سو (شش آب) و آبشار رودمیان رودخانه خروشان با نام‌های رودخانه کوچک، بزرگ و ردمیان وجود متبرک امامزاده خلیفه سید علی و یادمان گذر امام رضا از شهر خرو (چشمه علی بن موسی الرضا) و همچنین وجود ده‌ها چشمه جوشان و باغات سرسبز و مردمانی با صفا و مهمان دوست که می‌تواند پذیرای شما عزیزان باشد اشاره کرد.

باغات میوه

وجود سه رودخانه پرآب و ۱۷ رشته قنات از جمله قناتهای: رویتخت، بالاده و بازه چغندر سبب شده که باغ‌های میوه همچون حریری سبز اطراف این شهر را احاطه کنند و درختان آلو، سیب، آلبالو، گیلاس، انگور، گردو و گلابی محصولات این باغ‌ها هستند و شهرت باغداری این شهر به دلیل وجود بیش از ۶۰۰ هکتار باغ آلوی آن است که این شهر را به پایتخت آلوی کشور معروف کرده است.

این شهرجز  یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان محصولات باغی در سطح کشور است

جاذبه های تاریخی

وجود برج‌ها و غارهای قدیمی در اطراف شهر، رباط شاه عباسی، آتشگاه، تیغ سفید و تیغ سیاه (از قلعه‌های قدیمی خرو) بقعه چشمه علی، پارک کوهستانی حاج قره، کلاته عزیز، آبشارهای رودمیان و شش آب و کوچه باغ‌های افسانه‌ای از جاذبه‌های دیدنی و تاریخی این شهر است.

جاذبه های طبیعی

دره سرسبز «رودمیان» یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی منطقه خرو، دره ای سرسبز است با شیبی تند که در چند نقطه آن، چشمه سارهای زلال و شفاف می جوشند. در این دره، رودخانه بزرگ خرو جاری است و آبشاری نیز در مسیر رودخانه قرار دارد که به «آبشار رودمیان» یا «آّبشار کوچک» معروف است.

سایر دیدنی های ایران :

قدمگاه نیشابور   آبشار خزه ای کبودال   نمک آبرود

 عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


اطلاعات این مکان
شهر خرو

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران