درباره ما

کشور ایران، با تاریخی کهن، سرشار از جاذبه هایی است که آن را همچون نگینی در پهنه گیتی، متمایز ساخته است. کشوری سرشار از دیدنی های طبیعی، باستانی، تاریخی، زیارتی، تفریحی، فرهنگی و … که هر کدام از جاذبه ­ها می ­تواند هر بیننده ­ای را متحیر سازد. از این رو معرفی این اماکن زیبا به علاقه ­مندان می تواند بسیار مثبت ارزیابی شود. همچنین یکی از عالی ترین زمینه های اطلاع رسانی جاذبه ­های گردشگری و اطلاعات شهری ، استفاده از تارنماهای اینترنتی است که امروزه در دنیا رواج زیادی یافته است.

با توجه به توضیحات بالا وجود تارنمایی کامل، جامع و صادق ضروری به نظر می رسید که با بررسی های انجام شده در اواخر سال ۱۳۹۲ هجری شمسی تارنمایی با نام دانشنامه شهری ایران به آدرس www.citypedia.ir راه اندازی گردید. سیتی پیدیا به صورت خصوصی اداره شده و وابسته به هیچ ارگان و موسسه ای نمی باشد. در حال حاضر تیم سیتی پیدیا از دو نفر علاقه مند گردشگری به نام های تاج دینی(مدیر سایت) و زرخوانی(همکار و مشاور) تشکیل شده است.

هدف اصلی سیتی پیدیا را می توان در معرفی اطلاعات شهرهای ایران با تاکید بر اطلاعات مربوط به گردشگری خلاصه کرد. از این اطلاعات می توان به مکان های تاریخی، مکان های طبیعی، مکان های مذهبی، آداب و رسوم، غذاهای محلی و … اشاره کرد که با توجه به استفاده این سایت از منابع مرجع و کتب معتبر(شامل کتاب، مجله، روزنامه، سایت های اینترنتی معتبر و …) می­توان گفت که اطلاعات این سایت می­تواند مورد توجه دانشجویان و دانشگاهیان عزیز نیز برای استفاده­های علمی و پژوهشی نیز قرار گیرد. در حقیقت تیم سیتی پیدیا قصد دارد در آینده ای نزدیک به جامع ترین سایت گردشگری ایران هم برای ایرانیان عزیز و هم برای افراد غیر ایرانی تبدیل شود تا اگر کسی قصد سفر به هر منطقه ای از ایران یا به طور کلی نیاز به داشتن اطلاعاتی از ایران را داشت بتواند از اطلاعات سیتی پدیا استفاده کرده و سفری عالی را تجربه نماید.

لازم به ذکر است سیتی پدیا هنوز به راه اندازی کامل نرسیده و بخش های زیادی از سایت در حال راه اندازی و تکمیل است. در مورد بقیه بخش های سیتی پدیا بعداً بیشتر خواهید شنید. بخش هایی که حتما شما را حیرت زده خواهد کرد و می تواند تمامی نیازهای سفر شما را از ابتدا تا انتها پاسخگو باشد.