طرز تهیه غذای دملمه ساوه
آشنایی با طرز تهیه غذای دملمه ساوه شهر ساوه به شهر انار مشهور است و با تاریخ چند هزارساله خود در استان مرکزی واقع شده است. ساوه، یکی از شهرهای مهم این استان بعد از شهر اراک است و به دلیل تاریخی بودن این شهر جاذبه های دیدنی زیادی به چشم می خورد، تا حدی که این شهر کهن با قدمت ۷ هزار ساله خود به دوره ساسانیان بر می گردد. امکان ندارد به...ادامه »
طرز تهیه غذای درشته دزفول
آشنایی با طرز تهیه غذای درشته دزفول امرزو هم با یک غذای خوشمزه و سنتی در خدمت شما هستیم. درشته، یکی از غذاهای سنتی و لذیذ شهرستان دزفول است و مردم محلی آن را "یریشه" یا "گمنه" هم می نامند. البته این غذا را با گمنه بوشهری که قبلا آموزش داده ایم، اشتباه نگیرید. زیرا هردو با وجود این که از بلغور گندم تهیه می گردند، کاملا متفاوت از یکدیگر...ادامه »
طرز تهیه خورش چغاله بادام
آشنایی با طرز تهیه خورش چغاله بادام، یکی از غذاهای سنتی ایران است که معمولا در فصل بهار ترجیح داده شده و در اکثر مناطق ایران تهیه و طبخ می شود. در هر منطقه ای از ایران خورش چغاله بادام به روش های مختلفی پخته می شود و انتخاب شیوه پخت کاملا سلیقه ای است. به همین سبب می خواهیم دو رسپی متفاوت از طرز تهیه خورش چغاله بادام در اختیارتان...ادامه »
طرز تهیه عدس پلو مجلسی
آشنایی با طرز تهیه عدس پلو مجلسی یکی از غذاهای خوشمزه و پرطرفدار ایرانی که هم مغذی است و هم در نذری ها چشممان به دنبالش می گردد، عدس پلو است. در آشپزخانه ایران پلو انواع و اقسام زیادی دارد، اما عدس پلو جزو خوب ترین و محبوب ترین هاست. بسیاری از کدبانوهای محترم عدس پلو را درست می کنند اما باز هم به دنبال رمز و راز لذت عدس پلوهای نذری...ادامه »
طرز تهیه کوکو ماکارونی
آشنایی با طرز تهیه کوکو ماکارونی یکی از غذاهای خوشمزه و پرطرفدار ایرانی که اتفاقا تنوع زیادی هم دارد، کوکو است. مطمئنا کوکوهای خوشمزه زیادی امتحان کرده اید و خوشتان آمده است. اما یکی از کوکوهای خوش طعم و لذیذ کوکو ماکارونی است. کوکو ماکارونی می تواند به عنوان یک وعده اصلی یا پیش غذا در سفره هایتان قرار بگیرد. آماده کردن این غذا سخت...ادامه »
طرز تهیه رولت گوشت
آشنایی با طرز تهیه رولت گوشت مهمان نوازی ایرانی ها همیشه زبانزد عام و خاص بوده و مهارت خانم های ایرانی در آشپزی بسیار ستودنی است. ما مردم ایران دوست داریم در مهمانی ها و مجالس به بهترین شکل ممکن از میهمانانمان پذیرایی کنیم و لبخند خشنودی و رضایت را بر لب آن ها ببینیم. به همین سبب سفره های رنگین و غذاهای مجلسی ایرانی در حال گرفتن...ادامه »
طرز تهیه کوکوی عدس
آشنایی با طرز تهیه کوکوی عدس یکی از غذاهایی که در آشپزخانه ایران تنوع بسیار بالایی دارد، خانواده کوکو هاست. کوکو، می تواند به عنوان پیش غذا و گاه به عنوان غذای اصلی سرو شود. کوکو در انواع مختلف تهیه و طبخ شده و با اکثر مواد غذایی می توان خوشمزه ترین کوکوها را درست کرد. این تنوع به خانم های خانه دار این فرصت را می دهد تا در مهمانی ها و...ادامه »
طرز تهیه باقالی پلو با مرغ
آشنایی با باقالی پلو با مرغ یکی از غذاهای خوشمزه و مجلسی سفره ها و میهمانی های ایرانی باقالی پلو با مرغ است. برخی باقالی پلو را همراه مرغ و برخی همراه ماهیچه دوست دارند که طبخ آن کاملا سلیقه ای است و هیچ تفاوتی ندارد. آن چه که باید بدان توجه کنیم، رعیت اصول و فوت و فن های خاص پخت باقالی پلو است که هرکسی آن ها را بلد نیست. اگر می خواهید...ادامه »
طرز تهیه خوراک لونگی
آشنایی با طرز تهیه خوراک لونگی خوراک لونگی مرغ یکی از غذاهای لذیذ و خوشمزه در منطقه آستارا و تالش است. این خوراکی از غذاهای خوشمزه سنتی و اصلی مرزنشینان آستارا محسوب می شود. یکی از اصلی ترین مواد اولیه این خوراک‌ رب ازگیل یا رب انار است که طعم ملسی را به لونگی مرغ می دهد. لونگی در لیست غذاهای محلی خوشمزه گیلانی در اکثر رستوران های...ادامه »
طرز تهیه کوکو سیب زمینی
آشنایی با طرز تهیه کوکو سیب زمینی یکی از معروف ترین و پرطرفدارترین کوکوها در آشپزخانه ایرانی، کوکو سیب زمینی است. کوکو سیب زمینی در کنار کوکو سبزی بسیار محبوب بوده و برای داشتن یک ناهار یا شام سبک کاملا مناسب است. قرار است نکات طلایی و متفاوت از طرز تهیه کوکو سیب زمینی را در اختیارتان قرار دهیم. مقادیر این رسپی مناسب 4 نفر است و در...ادامه »
طرز تهیه کبه خوزستانی
دستور کامل و طرز تهیه کبه خوزستانی غذاهای محلی مختص به هر منطقه در ایران طعم و مزه خاص خود را دارند که باید طعم همه آنها را تجربه کرد. یکی از این غذاها کبه است که بیشتر در جنوب ایران پخت می شود. کبه در اصل غذایی عربی است که در ایران نیز آبادانی ها و بوشهری ها آن را می پزند. این غذا با دستورهای مختلفی تهیه می شود. کرمانشاهی ها آن را به یک...ادامه »
طرز تهیه خوراک مرغ و لوبیا سبز
آشنایی با طرز تهیه خوراک مرغ و لوبیا سبز با آمدن فصل تابستان و رشد گیاهان و سبزیجات مختلف، مادران ایرانی تمایل کمتری به استفاده از غذاهای برنجی دارند و بیشتر از غذاهایی استفاده می کنند که مواد اولیه آن در فصل تابستان رشد می کند. یکی از این غذاها خوراک لوبیا سبز با مرغ است. غذای مقوی و خوشمزه ای که معمولا با نان سرو می شود و محبوب...ادامه »