دهکده ییلاقی اولسبلنگاه ماسال

  • دهکده ییلاقی اولسبلنگاه ماسال
  • دهکده ییلاقی اولسبلنگاه ماسال
  • دهکده ییلاقی اولسبلنگاه ماسال
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

ییلاق “اولسبلانگاه” در ۲۵ کیلومتری جنوب ماسال و در ارتفاع ۱۸۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد.این ییلاق جز زیباترین روستاهای استان سرسبز گیلان می باشد.

ماسال زیبا

در گیلان کوهستان‌ها و ییلاقات و روستاهایی بی‌بدیلی است که نظیر آن را در کمتر جایی می‌توان مشاهده کرد.

ماسال یکی از شهرهای بسیار زیبای گیلان می‌باشد. وجود دو بخش شاندرمن و مرکزی شهرستان ماسال و شاندرمن را با طبیعتی بسیار خوشایند، کم‌نظیر کرده است.

ییلاقهای خوش آب و هوای گیلان

هر کدام از این بخش‌ها دارای ییلاقات خوش‌ آب و هوایی است که آدمی از حظ بصری آن سیر نمی‌شود. تجربه تابستان‌های خنک آن اقلیم و نوشیدن آب گوارای چشمه‌سارانش، تجربه‌ای بسیار شیرین و به یاد ماندنی است. در کلبه‌های چوپانان سفره‌ای گشوده است با نان و پنیر و کره محلی و ماست و شیر گوسفندی. وَه که چه لقمه‌های لذیذ و گوارایی است …

دهکده ییلاقی اولسبلانگاه

دهکده « اُلَسَبِلَنگا» در ماسال گیلان یکی از دیدنی‌ترین ییلاقات این دیار است که در فاصله حدود ۲۵ کیلومتری شمال غرب این شهرستان و در ارتفاعات کوه‌های تالش قرار دارد.

بهترین زمان سفر به روستای ییلاقی اولسبلانگاه

سفر به ییلاقات معمولا از اواسط اردیبهشت ماه آغاز می‌شود و تا پایان تابستان ادامه می‌یابد. هر چند که ییلاق اولسبلنگاه دارای زیبایی کم نظیری در فصل پاییز است. اما گردشگران کمتری در فصل پاییز به این منطقه سفر می‌کنند. هایپرشیا در فصل بهار، تابستان و پاییز تورهایی را برای این منطقه اجرا می‌کند.

جاذبه های گردشگری گیلان سرسبز و زیبا

شمال ایران از طبیعت‌ بکر و زیبایی برخوردار است. به همین دلیل، استان گیلان که از استان‌های شمالی کشور است در فصل بهار و تابستان میزبان تعداد بی‌شماری گردشگر خارجی و داخلی است.

روستای اولسبلنگاه، از جاذبه‌های شناخته‌شده‌ی استان گیلان، ییلاقی خوش‌ منظره و تابستان نشین با خانه‌های چوبی است که بوی تازگی و طراوت طبیعتش همگان را مسخ می‌کند.

نام اولسبلنگاه در زبان تالشی به معنی درختی است که بر ارتفاعات می‌روید.

جز هتل تازه‌ساز این ییلاق، بقیه خانه‌ها چوبی هستند و اجازه ساخت خانه با مصالح داده نمی‌شود.

از این مناطق زیبا و سرسبز نیز دیدن فرمایید :

ییلاق جواهرده رامسر

تالاب بین المللی شادگان

روستای وفس
 عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


اطلاعات این مکان
آدرس
در ۲۵ کیلومتری جنوب ماسال و در ارتفاع ۱۸۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران