شهرستان دورود

روستای تی / تپه تی دورود

  • روستای تی / تپه تی دورود
  • روستای تی / تپه تی دورود
  • روستای تی / تپه تی دورود
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

روستای تی  در فاصله ی ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان دورودقرار گرفته است .منطقه هلور و امام زاده عبدالله از جاذبه های گردشگری این روستا به شمار می آید.

روستای تی

این روستا در درود لرستان و درمیان سلسله جبال اشتران کوه قرار گرفته است. دسترسی به این روستا از طریق جاده پیرعبدالله که بخشی از آن آسفالت و  مابقی خاکی است،امکان پذیر است.
جمعیت روستا ۲۰۰ نفر است که همگی به گویش بختیاری صحبت می کنند. مردم روستا از طریق پرورش ماهی،دامداری و کشاورزی امرار معاش می کنند.

پوشش جنگلی روستای تی

به لحاظ جغرافیایی،منطقه ای کوهستانی با پوشش جنگلی درخت بلوط، مو، زالزالک، اورس،پسته وحشی،کیکم،شن،چنار،گلابی و ..است که دارای زمستان هایی سرد و تابستان هایی معتدل است.اوج زیبایی روستا در فصل بهار،مخصوصا اردیبهشت ماه می باشد.

امام زاده عبدالله در تپه تی

به دلیل شرایط خاص طبیعی که روستای تی دارد و همچنین قرار گرفتن این روستا در جوار امامزاده عبدالله ،سالانه افراد زیادی جهت زیارت و گذراندن اوقات فراغت خود به روستای تی سفر میکنند.

منطقه هلور روستای تی درود

منطقه ی هلور از لحاظ جغرافیایی منطقه ای کوهستانی با پوشش جنگلی درخت بلوط است که در ۳۵ کیلومتری شهرستان دورود قرار گرفته است.

از لحاظ شرایط طبیعی این منطقه خصوصا روستای تی که آخرین روستا هم هست ودر نزدیکی دره ی نیگا قرار دارد،چشم نوازی های فراوانی دارد.اغراق نیست اگر بگویم که این روستا و در کل شهرستان دورود پایتخت طبیعت ایران است.روستای تی درمیان سلسله جبال اشتران کوه(آلپ ایران)قرار گرفته است که زیبایی های خاصی را به این روستا بخشیده اند.کوه هایی مثل؛هفت کوه،ریل،سرسبز و دنباله های کوه پریز.

طبیعت زیبا و کوه های بکر تی

چین خوردگی های کوه ها از یک طرف و خشونت رودخانه ی گهر رود از طرف دیگر سبب پیدایش دره های پر شیب و وی شکلی مثل دره ی نیگاه شده است.  رودخانه ی گهر رود با زلالی آبش روان آدمی را از هیاهوی زندگی شهری پاک کرده و سیقل می دهد و به همراه درختان سر به گریبان برده و دست به دست هم داده محیطی آرام و خنک را برای خانواده هایی که از سر و صدای زندگی شهرگریزانند فراهم می کند.بیشه های فراونی که در مجاور این روستا قرار دارند سالانه پذیرای زائرین بسیاری است که به زیارت امام زاده عبدالله می آیند.

از این مناطق نیز دیدن فرمایید:

روستاهای تاریخی و ییلاقی قم

روستای چناقچی / آبشار روستای چناقچی

 

 

 

 عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


اطلاعات این مکان
آدرس
در فاصله ی 35 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان دورود

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران