ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

جوریاب روستایی در بخش لشت نشا شهرستان رشت دراستان گیلان است.

روستای جوریاب

جوریاب روستایی در بخش لشت نشا شهرستان رشت دراستان گیلان است.

شغل اکثر مردم این روستا کشاورزی است. البته نگهداری دام بصورت خانگی نیز یکی دیگر از منابع درآمد مردم می باشد.علاوه بر آن از کنار جاده در هر طرف، پس از پشت سرگذاردن منازل مسکونی – که اغلب ویلایی و دارای حیاطهای بزرگی است که از آن به عنوان باغچه استفاده می‌شود و مایحتاج اولیه مثل سبزیجات از آن تامین می‌شود – به زمین‌های کشاورزی می رسیم.

زمین‌های کشاورزی این منطقه به دلیل رطوبت زیاد هوا و بارندگی قابل توجه و همچنین قرار گرفتن در ارتفاع پایین تر از سطح دریا، در اغلب اوقات سال مملو از آب است و در این زمین‌ها تنها برنج کشت می شود. البته در تابستانها و پس از برداشت محصول که زمین کمی خشک تر است محل انجام بازیهای محلی شده و گاهی هم به زمین فوتبال تبدیل می گردد.

زمین های ضلع شرقی این روستا تصحیح ارازی شده است و همچنین در سال های اخیر تعدادی از زمین های زراعی به استخر ماهی تبدیل شده است. اکثریت جمعیت موجود در این روستا مهاجرت نموده اند.

مرحوم رضا سالاری از تعذیه خوانان معروف گیلانی در این روستا سکونت داشت و قبر او در مزار روستا می باشد. جوریاب از شمال به نوحدان ، از شرق به نورود ، از جنوب به سالستان و جو پوشت و از غرب به چافوچاه و مامودان منتهی می شود و از دو محله ( بالامحله و پایین محله ) تشکیل شده است.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران