شهرستان چالوس

روستای مازیچال

  • روستای مازیچال
  • روستای مازیچال
  • روستای مازیچال
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

روستای مازیچال یک منطقه ییلاقی با آب و هوای بسیار عالی در ۲۶۰۰ متری از دریا قرار دارد این روستا در کلاردشت مازندران واقع شده است و جزو یکی از سرسبزترین و بی نظیرترین مناطق زیبای مازندران بشمار می اید .

 

روستای مازیچال ( دهکده مازیچال )

دهکده مازیچال در ارتفاع ۲۶۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد. در۵۰ کیلومتری شهر عباس و نزدیک کلاردشت که حدود یک ساعت زمان می‌برد تا بعد از گذر از ۱۷ کیلومتر جاده، به ارتفاعات دیدنی مازیچال برساند.چشم انداز بسیار زیبای روستای مازیچال با دیدی وسیع از رامسر تا چالوس، موقعیتی بی‌نظیر به این دهکده کوهستانی بخشیده است.

نحوه نام گذاری مازیچال

نامگذاری مازیچال به دلیل وجود درخت بلوط در این منطقه بوده است. در گویش محلی مردم منطقه، مازی به معنی درخت بلوط است و چال به معنای گودال و چاله. بنابراین مازی چال به گودال‌ها و دره‌هایی مملو از درختان بلوط (مازی) اشاره دارد که از قدیم در منطقه وجود داشته اند.

دسترسی به زیباترین روستای کلاردشت  مازیچال

مازیچال از دو مسیر مرزن‌آباد و عباس‌آباد مازندران دسترسی دارد. ابتدای جاده کلاردشت به عباس‌آباد، سمت چپ جاده، یک فرعی منشعب می‌شود که بعد از ۲۳ کیلومتر، به دامنه‌ای جنگلی هدایت میشویم. از این به بعدِ مسیر، یک جاده خاکی و پرشیب است که باید ۱۷ کیلومتر از آن را طی کرد تا در ارتفاع ۲۶۰۰ متر از سطح دریا به دهکده ییلاقی مازیچال رسید . آن وقت پیدا شدن منظره مازیچال به اندازه‌ای جذاب و لذت بخش است که احساس تولدی دوباره خواهی کرد.

 

آب و هوای روستای مازیچال

این روستا دارای اب و هوای بسایر عالی و دلپذیری است به گونه ای که میتوان ساعتها با ارامش خیال در ان نفس کشید و معنای واقعی طبیعت را حس کرد. شب های این روستا سرد است و گاهی نیاز دارد که مسافرانی که به این روستا می ایند برای شبهای خود لباس گرم تهییه کنند.

 عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران