روستای هجیج / روستای کرمانشاه

  • روستای هجیج / روستای کرمانشاه
  • روستای هجیج / روستای کرمانشاه
  • روستای هجیج / روستای کرمانشاه
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

روستای هجیج مکانی است دیدنی، حوالی شهرستان پاوه در استان کرمانشاه. جایی که اگر قصد لذت بردن از هوای سالم و طبیعت زیبا را دارید بهتر است دیدار از آن را در برنامه سفرتان بگنجانید.

روستای هجیج

در قعر دره رود پرآب و خروشان سیروان جریان دارد و بر دامنه تند کوه خشن و طبیعت وحشی، سبزی درختان روستایی پررونق و زنده پیداست و در میان سرسبزی درختان، خانه‌ها. خانه‌هایی که حیاط هر یکی، بام آن یکی است و جالب آنکه در و پنجره‌های همه خانه‌ها آبی آسمانی رنگ شده است.

جاذبه های روستای هجیج

یکی از جاذبه‌های قابل توجه این روستا وجود امامزاده سید عبیدا… فرزند امام موسی کاظم (ع) است که اهالی منطقه از آن به نام کوسه هجیج یاد می‌کنند و بسیار مورد احترام آن‌هاست.
چله‌خانه روستا با بنای دیرین، ستون‌های چوبی و نمدهای زیبایش از دیگر نقاط دیدنی روستاست.
  غاری را بر دامنه کوه می‌بینید با قطر دهانه حدود ۶ متر و از این حفره بزرگ در تمام فصول سال آب با فشار بسیار زیاد بیرون می‌زند و به رودخانه سیروان می‌ریزد و این پدیده دیدنی را مردم هجیج چشمه بل می‌نامند.
دو سه قدمی که بیشتر در جاده پیش بروید حفره دیگری خواهید یافت که باید ده پانزده قدمی واردش شوید تا به پله‌هایی برسید. از پله‌ها که بالا بروید در دل کوه و در میان غار، آبی آرام و خوشرنگ را خواهید دید که منظره آرام و بکر و بی‌مانندی را پیش رویتان رقم زده است. همین آب است که از حفره نخست بیرون می‌ریزد و چشمه بل را می‌سازد.

سوغات هجیج

سوغات ویژه هجیج گیوه آن است که بسیاری از اهالی روستا از همین راه کسب درآمد می‌کنند.
لبنیات و روغن حیوانی و کره محلی هجیج، گوشت دام‌های منطقه اورامانات
گوشت به صورت چنجه
نوعی نان ضخیم که شبیه تافتون است و داخلش انواع سبزیجات کوهی راداراست و در روغن سرخ میشود و به ان کلاته میگویند


عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران