روستای وردیج (آدم های سنگی) در تهران

  • روستای وردیج (آدم های سنگی) در تهران
  • روستای وردیج (آدم های سنگی) در تهران
  • روستای وردیج (آدم های سنگی) در تهران
  • روستای وردیج (آدم های سنگی) در تهران
  • روستای وردیج (آدم های سنگی) در تهران
  • روستای وردیج (آدم های سنگی) در تهران
  • روستای وردیج (آدم های سنگی) در تهران
  • روستای وردیج (آدم های سنگی) در تهران
  • روستای وردیج (آدم های سنگی) در تهران
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

روستای وردیج که از توابع کن به شمار می رود، یکی از جاذبه های طبیعی و تاریخی اطراف تهران است که در غربی ترین نقطه این استان قرار دارد. نکته جالب در مورد این روستا مجسمه های طبیعی است که در اثر فرسایش سنگ ها به وجود آمده است.

ارتفاع این روستا از سطح دریا ۱۸۵۰ می باشد و با توجه به قرار گیری در رشته کوه های البرز، دارای زمستان هایی سرد و تابستان هایی معتدل است.

شاید اگر برای اولین بار سنگ تراشه‌ های طبیعی روستای وردیج را ببینید، خیال کنید این صورتک‌ های پر از حفره بازمانده‌ های یک قلعه قدیمی هستند که در کنار جاده ساخته شده است. برخی بر این باورند این سنگ تراشه ها بقایای قلعه‌ ای از زمان قدیم است؛ البته این نظر تنها یک گمان است. عده‌ ای دیگر به وجود آمدن این اشکال را ناشی از فرسایش می‌ دانند و اما هستند افرادی که این نظر را هم به طور قاطع انکار می‌ کنند. اما کافی‌ است پای صحبت یک زمین‌ شناس بنشینید تا برایتان از روال فرسایش بادی صخره‌ های وردیج بگوید و هوازدگی بخشی از کوه‌ های این منطقه را به یک نمونه عالی و کم نظیر از تغییرات بافت زمین تبدیل کرده است. اشکالی که بیش از هر چیز جمجمه انسان و بدن جانوران وحشی را برایتان تداعی خواهند کرد.

بهترین زمان برای بازدید از این منطقه فصل بهار، خصوصاً اردیبهشت ماه است چرا که در این زمان، باغ های این روستا با شکوفه های زیبای گیلاس و آلبالو یکدست سفیدپوش شده و مناظری بدیع از طبیعت دلنشین بهار را به نمایش گردشگران می گذارند. همچنین دره های عمیق، باغ های سرسبز و کوه های مرتفع، مناظر چشم نوازی است که در طول جاده و در طی مسیر، چشم های زیبابین و کنجکاو شما رو به خود جلب خواهند کرد.

در روستای وردیج می‌توانید رودخانه پر آبی را ببینید که در دو طرف آن نیزار‌های بلند و به هم فشرده به چشم می‌ خورند. در بخش‌ هایی از مسیر رودخانه حوضچه‌ های کوچکی تشکیل شده است که به شما فرصت یک آب تنی کوتاه مدت را می‌ دهند.

مسیرهای دسترسی به این روستا عبارتنداز:

مسیر اول: انتهای اتوبان همت، بلوار پژوهش، شهرک دانشگاه شریف و خیابان شهید اردستانی که در انتهای شمال خیابان تابلوی کوچک سفید رنگی با عنوان «روستای وردیج – روستای واریش» به چشم می‌ خورد که ابتدای جاده کوهستانی وردیج و واریش را نشان می‌دهد.

مسیر دوم: از اتوبان تهران – کرج از پشت پمپ بنزین وردآورد (ورودی از پمپ بنزین) به سمت خیابان شهید اردستانی به سمت شمال خیابان است که پس از آن وارد جاده روستای وردیج و واریش می‌ شوید. جاده تا انتها (روستای واریش) آسفالت است. تقریباً با طی مسافتی در حدود ۶ تا ۷ کیلومتر از ابتدای جاده به روستای وردیج و کوه و صخره‌ های آدمک می‌ رسید. با طی مسافتی ۳ – ۴ کیلومتری نیز به انتهای جاده آسفالت یا به بیان دیگر روستای واریش خواهید رسید.

در صورتی که برای دیدن روستای وردیج به این منطقه سفر کردید، حتما از آبشار لت مال و روستای واریش نیز دیدن بفرمایید.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


منبع

1- تارنمای جام جم آنلاین

2- تارنمای گردشگری همگردی

اطلاعات این مکان
آدرس
انتهای اتوبان همت، بلوار پژوهش، شهرک دانشگاه شریف، شمال خیابان شهید اردستانی جاده روستای وردیج و واریش
نوع
روستای تاریخی و طبیعی
بهترین زمان بازدید
بهار به خصوص اردیبهشت

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران