روستای چشمه کبود در ایلام/ آبشار وه ریز ایلام

  • روستای چشمه کبود در ایلام/ آبشار وه ریز ایلام
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

روستای چشمه کبود روستایی زیبا در دهستان ده پایین از توابع شهرستان ایلام است .در ۵ کیلومتری این روستا آبشاری زیبا به ارتفاع ۱۰ متر وجود دارد .این آبشار از ارتفاعات کبیرکوه در غرب ایلام سرچشمه می‌گیرد.

آبشار وه ریز

این آبشار از ارتفاعات کبیرکوه در غرب ایلام سرچشمه می گیرد. کبیرکوه به مجموعه کوه های بلندی است که خود قسمتی از رشته کوه بزرگ زاگرس است گفته می شود .

این رشته از دیوارهای جنوبی دره رودخانه آب آفتاب و کنجان چم شهرستان مهران شروع شده و رو به رودخانه کرخه در دهستان الوار گرمسیری از شهرستان خرم آباد لرستان ادامه می یابد .

دامنه های شمال و شمال شرقی آن به دره های رودخانه سیمره ، کرخه و دامنه های جنوب و جنوب غربی آن به مرز ایران و عراق منتهی می شود.

طول این رشته کوه حدود ۱۶۰ کیلومتر و عرض آن ۶ الی ۷ کیلومتر است که مانند دیوار عظیمی در منطقه ایلام از شمال غرب به جنوب شرق امتداد یافته است.کبیرکوه یکی از مناطق پرباران و پرآب و سرسبز واحد کوهستانی زاگرس است.

این منطقه به خاطر صخره های هلالی جالبش چشم انداز زیبایی دارد.

سابر جاذبه های گردشگری ایلام

  • کوه قلاقیران ایلام

کوه قلاقیران یکی از بهترین نقاط کوهستانی کشور از نظر زیبایی چشم انداز است. این کوه در ۳ کیلومتری شمال شهر ایلام است. جالب است بدانید طرح میدان آزادی تهران هم از شکل این کوه الهام گرفته شده است

  • منطقه جنگلی ششدار ایلام

این تفریحگاه از مهمترین تفریحگاه های استان ایلام در ۵ کیلومتری شهر ایلام و در کنار کوه قلاقیران در مسیر جاده ایلام به کرمانشاه است.

  • طبیعت روستای بانقلان ایلام

بانقلان یکی از روستاهای زیبای بخش مرکزی ایلام است که در دهستان ده پایین روی تپه قلعه تاریخی توت قرار گرفته است

  • دره ارغوان شهر ایلام

یکی از مناطق بسیار تماشایی ایلام، دره ارغوان است که در فاصله ۵ کیلومتری ایلام در ورودی آن قرار دارد. دره ارغوان پر از ارغوان های زیبا و رنگی، گل های بابونه و آلاله سرخ، لاله های واژگون و اشک مریم های قرمز است.

 عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران