شهرستان ساوه

روستای چناقچی / آبشار روستای چناقچی

  • روستای چناقچی / آبشار روستای چناقچی
  • روستای چناقچی / آبشار روستای چناقچی
  • روستای چناقچی / آبشار روستای چناقچی
  • روستای چناقچی / آبشار روستای چناقچی
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

روستای چناقچی علیا از توابع بخش خرقان در شهرستان زرندیه و در ۴۵ کیلومتری شمال غرب شهر ساوه قرار دارد. در انتهای روستا آبشار زیبای چناقچی قرار دارد که منظره‌ای بدیع و کم نظیر را به وجود آورده است و هر ساله به ویژه در فصل بهار گردشگران بسیاری را به این منطقه جذب می‌کند.

 

روستای چناقچی و آبشار زیبای آن

از طریق شهر ساوه می‌توان به این روستای زیبا رفت و آبشار دیدنی آن را دید. آبشار در ارتفاع ۲۴۰۰ متری از سطح دریا واقع شده است. آبشار از ارتفاع تقریبی ۳۰متری ریزش دارد و از فراز بستر صخره ای دره در منتهی الیه شمالی آبادی و از میان سبزه زاران و جلبک ها به پایین سرازیر می شود و راهی طولانی را برای ریزش می پیماید.  زیر این آبشار هم مکانی مسطح با درختانی سرسبز وجود دارد که مکانی دلنشین را برای اقامت و نظاره کردن این زیبایی فراهم آورده است. فصول سرد سال جذابیت دیگری را برای آبشار چناقچی ایجاد می کند و آن هم وجود یخ ها، قندیل ها و آویزه های یخی است که به جذابیت این آبشار بیش از هر زمان دیگری می افزاید.

قدمت روستا

قدمت تاریخی این روستا بسیار زیاد است به طوری که گفته می‌شود به دوره صفویه برمی‌گردد. ساکنان آن را ارامنه، ترک‌ها و فارس‌ها تشکیل می‌دهند و هر سه این زبان‌ها در روستا رایج است. اکثریت مردم این روستا مسلمان شیعه هستند و اقلیت نیز مسیحی ارتودکس می‌باشند.

مناظر طبیعی و زیبای چناقچی

رودخانه‌ای از میان روستا عبور می‌کند و در دو سوی آن فضای سبز زیبا و چشم نوازی گسترده شده است. معابر روستا مناسب و پوشیده از درخت است.

از مهم‌ترین و زیبا‌ترین مناظر طبیعی روستای چناقچی علیا به درختان گردوی دامنه کوه اطراف روستا می‌توان اشاره کرد که خصوصاً در فصل بهار و تابستان جلوه خاصی دارند.عمده‌ترین جاذبه‌های روستا را طبیعت کوهستانی، تفرجگاه‌های کوهپایه‌ای و مناطق برخوردار از …مشاهده کامل متن قابلیت‌های ورزش‌های کوهستانی تشکیل می‌دهد. منظره صلیب سبز از زیبا‌ترین جاذبه‌های طبیعی روستا است. این منظره بدیع را درختان گردو در دامنه کوه پدید آورده‌اند.

آثار تاریخی روستای چناقچی

از آثاری که در بخش تاریخی این روستا قرار دارد، می‌توان به کلیسای ۴۰۰ ساله سرکیس مقدس اشاره کرد. تاریخ ساخت این بنا مربوط به سال ۱۷۷۰ میلادی می‌باشد. در فضای داخلی کلیسا، سطح محراب نسبت به کف تالار یا فضای پوشیده به طور قابل توجهی مرتفع است. در سطوح دیوارهای داخلی کلیسا، نماد‌ها و مظاهر باورهای پیروان حضرت مسیح به صورت تابلوهای نقاشی بسیار زیبایی خودنمایی می‌کند که تماشای آن‌ها خالی از لطف نیست.

آبشار چناقچی

آبشار چناقچی با زیبایی بکری که پدید آورده، هر ساله به ویژه در فصل بهار گردشگران بسیاری را از سراسر کشور به این منطقه می‌کشاند. فصول سرد سال نیز جذابیت دیگری را برای آبشار چناقچی ایجاد می‌کند و آن هم وجود یخ‌ها، قندیل‌ها و آویزه‌های یخی است که به جذابیت این آبشار بیش از هر زمان دیگری می‌افزاید.

از این مناطق زیبا هم دیدن فرمایید:

آبشار ویسادارروستای شبانکاره در روانسرعبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران