شهرستان شادگان
  • سراخیه ونیز ایران
  • سراخیه ونیز ایران
  • سراخیه ونیز ایران
  • سراخیه ونیز ایران
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

روستای سراخیه ونیز ایران

سراخیه نام روستایی است در استان زیبای خوزستان که به ونیز ایران شهرت دارد.این روستا در نزدیکی تالاب شادگان در بخش خنافره، دهستان ناصری، شادگان واقع شده است و به عنوان یکی از روستاهای دارای جاذبه گردشگری خوزستان معرفی شده‌است

چرا به سراخیه ونیز ایران گفته می شود؟

سوال اکثر مردم شاید این باشد که چرا به این روستا ونیز میگویند و پاسخش ان است که از وسط این روستا آب میگذرد و مردم با قایق عبور و مرور میکنند و شباهت بسیاری به ونیز دارد.

بی توجهی به تالاب شادگان

تالاب شادگان با وجود نعمت و ظرفیت های بی شمارش هیچگاه توسعه و احیای قابل توجه را به خود ندیده است و تاکنون تمام برنامه های ایجاد شده برای آن در حد آرزو و رویا مانده است این در حالی است که اخیرا به علت شرایط بی نظیر تالاب حتی سرمایه گذاران خارجی نیز برای توسعه آن ابراز علاقه کرده اند.

ویژگی های مثبت تالاب شادگان

از ویژگیهای مهم و بی نظیر تالاب شادگان می توان به مقیاس بزرگ، طبیعی بودن، تنوع زیستگاهی و نقشی که در تامین معاش ساکنان محلی ایفا می کند، اشاره کرد. سه شهر بزرگ شادگان، آبادان و ماهشهر در حاشیه این تالاب و تعدادی روستا نیز در مجاورت آن قرار دارند، همچنین دو روستا در داخل این تالاب قرار گرفته اند. جمعیت شهر شادگان و روستاهای اطراف از نظر تاریخی برای تامین معاش وابسته به تالاب هستند.

از مهمترین تهدیدات این تالاب می توان به وجود جریانات ورودی زهکش ها، آلودگی آب، کاهش جریان های سیلابی، تغییرات اقلیمی، خشکسالی طولانی مدت، معرفی گونه های غیربومی، نشت مواد نفتی از لوله ها و اختلال و ایجاد مزاحمت برای حیات وحش اشاره کرد.

ایران هنوز خوشگلیاشو داره هاا

تالاب آلاگل ترکمن صحرا

معرفی تالاب زمزم در ایلام

معرفی تالاب میقان اراک

معرفی تالاب و دریاچه ارژن در کازرون

 عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران