سفر به ارومیه /جاهای دیدنی ارومیه

ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

در اینجا به فهرست مختصر و مفیدی از دیدنی های ارومیه اشاره میکنیم تا بتوانید راحت تر از تبریز زیبا بهترین استفاده را بکنید.

پل میان گذر دریاچه ارومیه

پل میان‌گذر دریاچه ارومیه بر روی دریاچه ارومیه بنا نهاده شده‌است و قسمتی از بزرگراه شهید کلانتری است. این پل دو استان آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی در شمال غربی ایران را به هم متصل می‌کند. این پل ۱۷۰۹ متر طول دارد که ۱۲۷۶ متر آن در داخل دریاچه ارومیه اجرا شده و حدود ۳۸۵ متر آن در دو طرف پل‌های اتصال است. مسیر اول این طرح در ۲۷ آبان ۱۳۸۷ توسط محمود احمدی نژاد مورد بهره برداری قرار گرفت.

کلیسای ننه مریم ارومیه

این کلیسا دومین کلیسا در جهان می باشد که به شرق آشور نیز شهرت دارد و در خیابان خیام ارومیه واقع است. کلیسای ننه مریم یکی از آثار بی نظیر تاریخی آشوریان ارومیه بوده که در ۲۲ آبان ۱۳۹۲ به شماره ۱۶۴۹در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است.

برکه دالامپر ارومیه

این برکه که به گله زین شهرت دارد در۳۵ کیلومتری جنوب غربی ارومیه  و ارتفاع ۱۶۰۰ متری در کنار کوه دالامپر در استان آذربایجان غربی قرار دارد.

پارک اللرباغی ارومیه

این پارک در حد فاصل اوچ گوزلو کورپوسو یا قویون کورپوسو می باشد این پارک در جنوب شهر ارومیه و حاشیه خیابان والفجر قرار دارد

 

 

 آب معدنی کوه زنبیل ارومیه

این چشمه در دهستان نازلو چای در یک کیلومتری کوهی به نام زنبیل قرار دارد.آب این چشمه دارای سولفات و بی کربنات کلسیک و منیزیم آهن دار است که بر روی سنگ کاریهای اطراف آن رسوبات آهنی دیده می شود

روستاهای شهرستان ارومیه

ستاد اسکان فرهنگیان استان آذربایجان غربی (خانه معلم اذربایجان غربی)

فهرست جاذبه های گردشگری ارومیه

 عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران