• سکنج
  • سکنج
  • سکنج
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

روستای «سکنج» یکی از معروف‌ترین گردشگاه‌های کرمان است که در شرق ماهان و شمال جادهٔ «بم – کرمان» (۶ کیلومتری راه فرعی بعد از پلیس راه) قرار دارد

روستای سکنج

سکنج یکی از آبادی‌های بزرگ و مرکز دهستان سک نج است که در شرق ماهان و شمال جادهٔ «بم – کرمان» (۶ کیلومتری راه فرعی بعد از پلیس راه) قرار دارد. سکنج تا شهر کرمان ۵۰ و تا ماهان ۱۵ کیلومتر فاصله دارد . روستای «سکنج» یکی از معروف‌ترین گردشگاه‌های کرمان است که آب و هوای با طراوت این روستا باعث شده تا این روزها، گردشگران فراوانی لحظه های خود را در سایه درختان و حاشیه مسیر آب و رودخانه سکنج سپری کنند .

این روستا که از قدمت تاریخی حدود ۷۰۰ سال برخودار است با انبوه باغ‌های سردسیری، درختان چنار کهنسال، کوچه‌های پر پیچ و خم که با انواع درختان و خانه‌های روستایی زیبا سازی شده‌اند و نیز رودخانه پر خروش  آن که در دره‌های شمالی روستا جریان دارد، شکوه و جلوه خاصی را به نمایش می‌گذارد.

در امتداد این رودخانه رسیدن به آبشار اصلی که چشم اندازهای بسیار زیبای جنگلی و کوهستانی را در بر می‌گیرد، خاطرات ماندگاری در دل و جان گردشگران و طبیعت دوستان بر جای می‌گذارد. مسیری که با قدم برداشتن آرام همراه است و تجربه‌ای متفاوت را رقم می زند.

آرامگاه شیخ علی بابا

همچنین وجود آرامگاه «شیخ علی بابا» که از عرفای این منطقه است بر جذابیت‌های سکنج افزوده و آرامگاهش به عنوان زیارت‌گاه مورد احترام مردم می باشد. ضمن آنکه وجود دیواره‌ها و ستیغ‌های سخت و نیز دره های پردرخت و قله‌های بالای ۴۰۰۰ متر در بالادست روستا، فضا را برای ماجراجویان و کوهنوردان فراهم آورده و همواره خاطرات شیرین فراوانی را در این زمینه به جای گذارده است.

دیدنی های ایران :

روستای جوریاب      روستای جوربند چمستان نور      معرفی روستای پالنگان کردستان

روستای وفس    آرامگاه حضرت حیقوق نبی تویسرکانعبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران