ارائه طرح های گردشگری در دهکده ساحلی چی چست ارومیه

  • ارائه طرح های گردشگری در دهکده ساحلی چی چست ارومیه
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی بر ضرورت همکاری دستگاه های اجرائی در ارائه و پیاده سازی طرح های گردشگری در منطقه نمونه گردشگری دهکده ساحلی چی چست ارومیه تاکید کرد.

به گزارش سیتی پدیا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی، جلیل جباری در جلسه بررسی پیاده سازی طرح های گردشگری در دهکده ساحلی چی چست ارومیه که با حضور مسئولین ادارات کل محیط زیست، ورزش و جوانان، امور عشایر استان و شهرداری ارومیه برگزار شد، با اشاره به اثرات وضعیت دریاچه ارومیه در بحث گردشگری، اظهار داشت: بحران کم آبی دریاچه ارومیه موضوع حیاتی در بحث گردشگری استان بوده و بایستی با همکاری دستگاه های اجرائی و همراهی مردم تدابیری برای احیای گردشگری این دریاچه اندیشیده شود.

وی اظهار کرد: ارائه طرح های گردشگری در دهکده ساحلی چی چست یکی از موارد حائز اهمیتی است که مورد تاکید معاون امور عمرانی استاندار بوده و با همکاری دستگاه های اجرائی ذیربط، می توان ضمن ارائه به موقع طرح های گردشگری، از ظرفیت این دهکده در راستای اجرای سیاست های ستاد احیای دریاچه ارومیه بهره برد.

جباری گفت: دهکده ساحلی چی چست به عنوان منطقه نمونه گردشگری، نقطه قوتی برای شروع پروژه های گردشگری مرتبط با احیای دریاچه ارومیه بوده که می توان آن را به سایر شهرهای استان تسری داد.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت مشارکت دستگاه های ذیربط در این خصوص، گفت: ارائه به موقع برنامه ها از سوی دستگاه های اجرائی به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان دبیرخانه این کارگروه، به منظور جمع بندی طرح ها جهت ارائه به شورای برنامه ریزی استان ضروری است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی در پایان بر ضرورت اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در دهکده ساحلی چی چست، طبق ضوابط و معیارهای منطبق با محیط زیست تاکید کرد.

سعدآبادی مدیر فرهنگی اجتماعی ستاد احیای دریاچه ارومیه نیز در این جلسه بر ضرورت اجرای طرح های گردشگری با امکانات موجود در دهکده ساحلی چی چست ارومیه تاکید کرد و گفت: ارائه طرح های مقطعی مثل برگزاری جشنواره ها و نمایشگاه ها و طرح های پیوسته مثل لجن درمانی در طول سال، پیاده روی و … از جمله برنامه هایی که می شود با همکاری دستگاههای ذیربط اجرا نمود.

حسین امامی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غری نیز در این نشست برگزاری جشنواره های بومی محلی، تندیس های نمکی، راه اندازی موزه مردم شناسی حوزه دریاچه ارومیه، غذاهای بومی محلی، جشنواره عاشیقی های موسیقی سنتی استان و برپایی نمایشگاههای صنایع دستی و هنرهای سنتی را از جمله برنامه های قابل اجرا در دهکده ساحلی چی چست عنوان کرد.

گفتنی است در این جلسه بر ضرورت مشارکت بخش خصوصی و همکاری دستگاه های اجرائی در ارائه به موقع برنامه ها و طرح های گردشگری در دهکده ساحلی چی چست ارومیه تاکید شد.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران