ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

عجیب ترین جاذبه های هند

در ایالت مهاراشترای هند روستایی کوچک و دور افتاده وجود دارد که به یکی از عجیب ترین جاذبه های هند تبدیل شده است. وقتی وارد این روستا میشودی بلافاصله متوجه می شوید که این روستا بدون قفل هستند و حتی دری هم ندارند و مردم روستا جواهرات و دارایی خود را بدون هیچ محافظتی در خانه ها رها میکنند و به سراغ کار خود میروند و نکته غیر قابل باور این است که در طی ۳۰۰ سال گذشته هیچ گزارش دزدی و سرقتی مشاهده نشده است. طبق باور ها و افسانه های محلی روستای شانی شینگ ناپور توسط یکی از خدایان هندی به نام شانی محافظت میشود و هر دزدی که بخواهد از این روستا سرقت کند توسط خدایان آنها مجازات شده و کور میشود. این باور ها به قدری در مردم عمیق و ریشه دار است که هیچ بانکی در این روستا وجود ندارد و ایستگاه های پلیس هم چیزی به عنوان بازداشتگاه ندارند.

علاوه بر جاذبه های گردشگری زیادی که در کشور هندوستان وجود دارد، عجایب دیگری نیز در این کشور است که برای توریست ها بسیار جذاب است و سالانه توریست های بسیاری را جذب خود میکند.

پراهلا جانی مردی عجیب که بیش از چهل سال است که غذایی نخورده است و بدون غذا زنده مانده است. این مرد که در سال ۱۹۲۹ به دنیا آمده است ادعا میکند که بیشتر از چهل سال است که بدون آب و غذا زنده مانده و بدنش نیازی به آب و غذا ندارد. در تمامی این سالها دانشمندان و منتقدان تلاش کردند تا دست او را رو کنند اما ظاهرا نتوانستند و هیچ دلیلی مبنی بر رد این ادعا پیدا نکردند. در سال ۲۰۱۰ تیمی متشکل از ۳۵ دانشمند و محقق تصمیم گرفتند که یک بار برای همیشه جانی را مورد بررسی قرار دهند و صحت ادعایش را بررسی کنند. آنها ۱۵ روز پراهلا جانی را مورد بررسی قرار دادند و متوجه شدند او بدن غذا و آب در صحت و سلامت کامل است و هیچ مشکلی برایش پیش نیامده است.

عجایب هند

جاذبه گردشگری هند

عجایب هند

جاذبه های گردشگری هند

در کشور پهناور هند عبادت و نیایشگاه های مذهبی بسیاری وجود دارد که بسیار تاریخی و شگفت انگیز بوده که از بسیاری از جهات قابل توجه هستند. در یکی از این بنا ها به نام آندرا پرادش یک ستون بسیار عجیب وجود دارد که به جرعت میتوان گفت که یکی از عجیب ترین اسرار هند است. این ستون عجیب معلق است! در بین بیش از ۶۰ ستونی که در این بنا وجود دارد یک ستون حکاکی شده زیبا وجود دارد که کاملا معلق و چند سانتی متر از روی زمین فاصله دارد. این ستون عملا بر روی هوا معلق مانده است، دانشمندان تحقیقات زیادی انجام دادند تا راز معلق متندن این ستون را متوجه شوند. ستون معلق لپانکشی یکی از معروف ترین و عجیب ترین اسرار هند است و سالانه هزاران گردشگر تنها برای دیدن این ستون عجیب به این منطقه سفر میکنند تا این پدید غیر طبیعی را با چشمان خود ببینند.

همه ما میدانیم آهن هنگامی که در برابر رطوبت و آب قرار میگیرد دچار پوسیدگی و زنگ زدگی میشود و خاصیت ضد زنگ بودن آهن در طول انقلاب صنعتی در تمدن های غربی کشف و مورد استفاده قرار گرفت با این حال یکی از عجیب ترین اسرار در دهلی هند وجود ستون آهنی بوده که بیش از ۱۰۰۰ سال است بدون هیچ روکشی قابلیت ضد زنگ را دارد و سالم مانده است.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران