فرهنگسرای خاوران در تهران

  • فرهنگسرای خاوران در تهران
  • فرهنگسرای خاوران در تهران
  • فرهنگسرای خاوران در تهران
  • فرهنگسرای خاوران در تهران
  • فرهنگسرای خاوران در تهران
  • فرهنگسرای خاوران در تهران
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

کار ساخت فرهنگسرای خاوران در بهار سال ۱۳۷۲ در منطقه ۱۵ شهرداری تهران در محدوده جنوب شرق شهر تهران آغاز شد. این فرهنگسرا عمدتا به منظور غنی سازی اوقات فراغت کودکان و جوانان جنوب شرقی تهران تسیس شده و از بزرگ ترین مراکز وابسته به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است.

هم اکنون فرهنگسرای خاوران یکی از بزرگ ترین مراکز فرهنگی کشور محسوب می شود. این فرهنگسرا دارای مساحتی بالغ بر ۸۳۰۰۰ متر مربع و زیربنای ۲۴۰۰۰ متر مربع است و در چهار بخش ساختمان اداری، بازارچه فرهنگ و هنر، ساختمان مرکزی، علوم و فنون و شهربازی، انجام فعالیت های متنوعی را برای عموم به ویژه جوانان و نوجوانان میسر کرده است. فعالیت های فرهنگسرا نیز به ۴ گروه هنری، آموزشی، اجتماعی و فرهنگی تقسیم شده است. در بخش هنری امکانات متفاوتی از جمله سالن‌ ها و نگارخانه‌ ها در اختیار جوانان منطقه است‌. سالن‌ های این بخش شامل سالن «شهید مطهری» با ظرفیت ۳۵۰ نفر، سالن «فرهنگ» با ظرفیت ۲۰۲ نفر، سالن روباز «سوم خرداد» با ظرفیت ۳۰۰۰ نفر و سالن اجتماعات با ظرفیت ۱۰۰ نفر است‌.

کتابخانه خاوران با بیش از پنجاه هزار نسخه کتاب و ظرفیت پذیرش بیش از پانصد نفر بصورت هم زمان در سالن های مطالعه از دیگر بخش های اصلی این فرهنگسرا است.

همچنین نگارخانه خاوران دارای دو سالن اصلی و فرعی در دو طبقه با ظرفیت ۲۰۰۰ تابلو در رشته های نقاشی، خوشنویسی گرافیک، عکاسی، حجم و صنایع دستی قادر است به هنرمندان معاصر و استادان و دانشجویان رشته های هنری خدمات بدهد.

فرهنگسری خاوران در بخش آموزشی‌، با ۲۰۰ کلاس آموزشی اعم از کلاس‌ های هنری‌، تجسمی‌، قرآنی‌، موسیقی‌، کامپیوتر، زبان‌، هنرهای خانگی‌، هنرهای دستی و ورزشی‌، پذیرای اقشار مختلف مردم منطقه است‌. این بخش با ۳۰ فضای آموزشی و ۱۲ فضای کارگاهی‌، توانایی ارائه بهترین خدمات را در رشته‌های مذکور دارا است‌. دیگر فعالیت این بخش کانون‌های علمی‌، آموزشی‌، مثل کانون فیزیک‌، نجوم و … است‌.

بخش اجتماعی شامل واحد ورزش و تفریحات سالم‌، واحد مشاوره و واحد امور شهری است‌. در بخش فرهنگی‌، کتابخانه با بیش از ۴۰۰۰۰ جلد کتاب‌، شامل کتابخانه‌ کودک و نوجوان با ۲۰۰۰۰ جلد کتاب برای گروه سنی ۵ تا ۱۴ سال است‌

در فرهنگسرای خاوران انوع کلاس های فوریت های پزشکی، علوم قرآنی و مذهبی، هنرهای دستی و خانگی، کلاس های ویژه کودکان و نوجوانان و …. برگزار می شود که علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعت بیشتر به سایت مجموعه مراجعه نموده و  یا با شماره تلفن مجموعه تماس حاصل فرمایند.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


منبع

1- درگاه اینترنتی فرهنگسرای خاوران

2- راهنمای مصور ایرانگردی، موسسه کتاب سرای اعلمی، حمید اعلمی، بهار 1391.

3- انجمن علمی - آموزشی نواندیشان

اطلاعات این مکان
آدرس
بزرگراه امام علی (ع)، بزرگراه شهید محلاتی شرق شرق، خیابان دهم فروردین،نرسیده به میدان شاهد
تلفن
021-33000033
درگاه اینترنتی رسمی
http://khavaran.farhangsara.ir

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران