فهرست جاذبه های گردشگری اردبیل

  • فهرست جاذبه های گردشگری اردبیل
  • فهرست جاذبه های گردشگری اردبیل
  • فهرست جاذبه های گردشگری اردبیل
  • فهرست جاذبه های گردشگری اردبیل
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

اردبیل یکی از شهرهای شمال غربی ایران و مرکز استان اردبیل است که دارای جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی بسیاری می باشد. گردشگری اردبیل به دلیل نقاط بکر طبیعی و تاریخی دارای علاقه مندان زیادی است و به همین دلیل گردشگری اردبیل به عنوان یک هدف مناسب برای گردشگران به حساب می آید و علاقه مندان به گردشگری در این شهر را به سمت خود می کشاند.

اردبیل دارای شهرستان های مختلفی است که هر کدام دارای جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی مختلفی هستند که ابتدا به معرفی جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی شهرستان اردبیل به عنوان مرکز استان می پردازیم:

۱- بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی:

بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی یکی از معروفترین نقاط گردشگری اردبیل است که خیابان آیت الله طالقانی، نبش خیابان مدرس قرار دارد و آرامگاه خانوادگی شهریاران صفوی از جمله، شاه اسماعیل، صفی الدین، شیخ جنید، سلطان حیدر و … می باشد. این اثر علاوه بر ثبت در آثار ملی، در آثار جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است که اهمیت این بنای تاریخی را نشان می دهد. اطلاعات بیشتر در موره این بقعه را در اینجا بخوانید.

۲- دریاچه شورابیل:

دریاچه شورابیل یکی از جاذبه های طبیعی گردشگری اردبیل است که در جنوب شهر اردبیل، در خیابان دانشگاه و در نزدیکی دانشگاه محقق اردبیلی، دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه پیام نور قرار دارد. این دریاچه تنها دریاچه درون شهری ایران به حساب می آید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر از این دریاچه زیبا اینجا را کلیک کنید.

۳- دریاچه نئور:

دریاچه نئور که از از نقاط گردشگری اطراف اردبیل است. این دریاچه در ۴۸ کیلومتری جنوب شرقی اردبیل به طرف خلخال در یکی از دره های کوهستان باغیرو و در ارتفاع ۲۵۰۰ متری از سطح دریا با مساحتی بالغ بر ۲۱۰ هکتار و عمق متوسط ۵ متر یکی از زیباترین و دیدنی ترین دریاچه های ایران می باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر از این دریاچه زیبا اینجا را کلیک کنید.

۴- بازار اردبیل:

مجموعه تاریخی بازار اردبیل که متعلق به دوره صفویه و زندیه می باشد و حدفاصل خیابان های امام خمینی، آیت الله طالقانی و آیت الله کاشانی واقع گردیده است. بازار اردبیل از سابقه طولانی و درخشانی برخوردار می باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر ر مورد این بازار اینجا را کلیک کنید.

 این پست تکمیل می شود و نقاط گردشگری شاخص اردبیل به آن اضافه می شود.

 عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران