شهرستان گرمسار

مثلث برمودای ایران / کویر ریگ جن

  • مثلث برمودای ایران / کویر ریگ جن
  • مثلث برمودای ایران / کویر ریگ جن
  • مثلث برمودای ایران / کویر ریگ جن
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

کویر ریگ جن

کویر ریگ جن جز کویر های مرموز ایران بشمار می اید و در میان سمنان و اصفهان جا خوش کرده و بخشی از کویر مرکزی ایران و دشت کویر به شمار می رود.

ریگ جن تنها می تواند مقصد طبیعت گردان حرفه ای و کویر شناسان متخصص باشد و نباید در سفر به آن بی گدار به آب زد. به یاد داشته باشید که کویر هر چه قدر هم که زیبا و آرام به نظر برسد، به یک باره می تواند بی رحم شود و زندگی تان را بگیرد؛ پس تنها با افراد متخصص و راه بلد به ریگ جن بروید و جان خود را به بازی نگیرید.

هر آنچه درباره کویر جن باید بدانید ؟

سومین کویر ریگ زار ایران کویر جن نام دارد که شگفت انگیز، اسرار آمیز و کمی ترسناک در ایران است.محلی ها این منطقه را محل قتل و دفن موجوات زنده می دانند و با ترس خاصی از آن سخن می گویند. باتلاق‌های سهمگین این کویر می تواند مرگ را برای هر موجود زنده‌ای به ارمغان آورد. خطرناک ترین اتفاقی که می تواند گردشگران کم تجربه را در این منطقه غافلگیر کند، فرو رفتن در گل و لجن باتلاق های ریگ جن است که سرانجامی جز مرگ در پی نخواهد داشت

چرا کویر جن ترسناک است ؟

وقتی قدم به آبادی ها و روستاها و حتی شهرهای اطراف آن می‌گذاری، از هر سو روایت هایی مبنی بر عجیب و غریب بودن این کویر شنیده می شود. یک نفر از گم شدن فرزندش در آن می گوید که هیچ وقت حتی جسدش پیدا نشده، دیگری به جانوران مفقود شده در این کویر اشاره می کند و برخی حتی از بردن نام آن ابا دارند.

دیوانه شدن یا لال شدن فردی که از ریگ جن برگشته و هزاران داستان دیگر که البته بیشترشان دارای شواهد حی و حاضر هستند…

در اکثر داستان های روایت شده از اشباحی سخن به میان آمده که خواهان بدی و نابودی انسان هایی هستند که به قلمرو آنها تجاوز کرده اند. به واسطه همین اشباح روایات خاصی نقل می شود:

می گویند در گذشته وقتی شخصی از کاروان جا می مانده و کاروان از تپه های شنی رد می شده، شخص عقب افتاده صدایی شبیه به همراهانش را می شنیده اما پس از رفتن به سوی صدا، تنها راه را گم می کرده و مرگ عایدش می شده است.

عده ای دیگر می گویند در نیمه شب صدای کاروانی را شنیده و به سمت آن رفته اند؛ اما پس از روشن شدن هوا دریافته اند که همه چیز توهمی بیش نبوده است.

داستان عجیب دیگری وجود دارد که از وجود مارهای بزرگ سخن می گوید که روح شیطان در آن ها دمیده شده است. گفته می شود که این مارها با فرا رسیدن شب و روشن شدن آتش کاروانیان به آن ها حمله می کردند.

البته باید گفت که این خاصیت کویر است و همیشه با ذهن انسان بازی می کند

مسیرهای امتحان شده برای رفتن به کویر ریگ جن

  • مسیر انارک، باباخالد، کوه ملا هادی، دیواره ۱،۲،۳،۴، مرکز ریگ جن، دیواره ۵، همت آباد
  • مسیر دق سرخ، حاشیه دشت نخجیر، دیواره های ۱ تا ۴ ریگ جن، مرکز ریگ، دیوراه ۵، همت آباد
  • مسیر شمال به جنوب، ده نمک، کوه گوگرد، دیواره اول ریگ جن، کوه ملا هادی، باباخالد، انارک
  • مسیر جندق، شمال ریگ، دشت نخجیر، ملک آباد
  • مسیر بارانداز دولاشی، شمال ریگ، دیواره ۵ و ۴، مرکز ریگ، علم حاج باقر

سفر به کویرهای ایران

مرنجاب ، کویری بکر در دل ایران‌

کلوت های کویر شهداد در کرمان

 عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران